12°C bezchmurnie

22 przejścia dla pieszych z nowym oświetleniem już wkrótce

Ulice, przejścia pieszych nowym oświetleniem wkrótce - zdjęcie, fotografia

O tym, że dobre oświetlenie przejścia dla pieszych jest bardzo ważne ze względów bezpieczeństwa nie trzeba przekonywać samych pieszych, ale przede wszystkim kierowców. Ci najlepiej wiedzą, że po zmroku zauważenie kogoś ubranego w ciemne ubranie graniczy z cudem. Piesi dla swojego bezpieczeństwa powinni nosić odblaski, jednak to wciąż za mało by na słabo widocznych pasach mogli czuć się naprawdę bezpiecznie.

Ponad 300 przejść dla pieszych w całej Warszawie w tym roku zyska nowe oświetlenie. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił właśnie listę zebr, które w pierwszej kolejności zostaną doświetlone. W pierwszej setce są miejsca na Pradze Południe, które już od dawna aż „proszą się” o poprawę bezpieczeństwa:

Potencjalni wykonawcy mają czas do 19 marca na zgłoszenie się do przetargu. Wybrana firma będzie miała cztery miesiące na zamontowanie oświetlenia na przejściach.

 

źródło: ZDM

22 przejścia dla pieszych z nowym oświetleniem już wkrótce komentarze opinie

  • Doma2 - niezalogowany 2018-06-23 23:19:35

    Jeszcze żeby trochę mądrości kierowcom dodać, w tramwaju widziałam ostatnio filmik przypominający o zachowaniu odpowiedniej odległości od przejścia, mam nadzieje, że ludzie zwrócą na to większą uwagę.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iPragaPoludnia.pl