Co zrobić z hałaśliwymi sąsiadami? Problematyczni Ukraińcy na Grochowie

07/12/2017 10:07
Bezpieczeństwo, zrobić hałaśliwymi sąsiadami Problematyczni Ukraińcy Grochowie - zdjęcie, fotografia

Do naszej redakcji trafił list mieszkanki Grochowa w którym skarży się na hałaśliwych sąsiadów. Poniżej zamieszczamy treść listu. Mieszkanka pyta co w takiej sytuacji można zrobić. Może macie sprawdzone metody na problematycznych sąsiadów?


- W bloku przy ulicy Grochowskiej na Grochowie mieszkam od ponad 20 lat. Nigdy większych problemów z sąsiadami nie było. Oczywiście zdarzały się sytuacje, że pijany sąsiad zasnął na klatce, ktoś zostawił butelki lub pety, ale raczej były to sporadyczne incydenty. Nikt, tym bardziej ja, nie robił z tego tytułu problemów. Wiadomo, każdemu może się zdarzyć gorszy dzień.

Problem pojawił się około trzech miesięcy temu. Jedno z mieszkań w moim bloku, piętro wyżej, zostało wynajęte. Też nic w tym dziwnego. Wiem,że było wynajmowane już wcześniej. Jego lokatorzy zmieniali się co jakiś czas. Jednak teraz wprowadziła się do niego grupka Ukraińców. Nie jestem uprzedzona do obywateli innych państw, a Ukraińcom tym bardziej współczuję sytuacji w ich kraju, jednak od czasu gdy się wprowadzili do mieszkania w moim bloku zaczęły się problemy.

Jest to grupka młodych chłopaków. Dokładnie nie wiem ilu ich tam mieszka, pięciu, może sześciu. Mają na oko po 20-25 lat. Praktycznie codziennie w godzinach wieczornych i w nocy puszczają swoją muzykę bardzo głośno. O gustach muzycznych nie będę dyskutowała, bo każdy ma swoje, ale wymagam trochę szacunku do innych. Głośna muzyka to jedno. Drugie to notoryczne imprezy w mieszkaniu. Krzyki na balkonie, pety wyrzucane przez balkon.

Zdobyłam się na odwagę i kilkukrotnie zwracałam im uwagę. W rozmowie byli mili, przepraszali. Jednak na tym się kończyło. Następnego dnia sytuacja zazwyczaj się powtarza.

Doradźcie co można w takiej sytuacji zrobić?

Co zrobić z hałaśliwymi sąsiadami? Problematyczni Ukraińcy na Grochowie komentarze opinie

  • gość 2017-12-07 13:43:35

    A oni legalnie pracują w Polsce?? Wypadałoby to sprawdzić.

  • gość 2017-12-07 18:56:28

    za każdym razem wzywać straż miejską - wreszcie się do czegoś przydadzą

  • gość 2017-12-07 19:25:38

    Pójść administratora budynku i zgłosić że w lokalu podając nr tego lokalu i powiedzieć że właściciel wynajmuje mieszkanie i osoby które wynajmują utrudniają życie innym mieszkańcom.

  • marioGość - niezalogowany 2017-12-07 19:52:08

    A od kiedy straż miejska podejmuje interwencje w prywatnym mieszkaniu .

  • Alexis - niezalogowany 2017-12-07 20:50:05

    To prawda, straż miejska nic nie może w tej sytuacji zrobić. Tak też od razu należy dzwonić na policję. Oprócz tego warto niezwłocznie udać się do Administratora budynku, celem przedstawienia problemu i złożenie na piśmie skargi z prośbą o zdyscyplinowanie sąsiadów. Jeśli informacja dojdzie do właściciela lokalu, najprawdopodobniej złozy on wymówienie uciążliwym lokatorom i po sprawie. Powodzenia!

  • gość 2017-12-07 21:55:50

    Wpierdol !!! Grochów nie toleruje takich sytuacji . ktokolwiek by to był - lub nie. Ukraińcy , Polacy , Warsiowioki w pierwszym pokoleniu lub w dziesiątym. Kultura być musi i już !!!!!!!

  • sąsiad Stefan - niezalogowany 2017-12-07 23:36:56

    Stary dobry wpierdol, nad Warszaka nie powinno być cwania, jak bydło nie potrafi się zachować trzeba lać pałą w łeb, raz tak zrobiłem i problem został rozwiązany na stałę.

  • Karolina z Grchw - niezalogowany 2017-12-08 10:06:03

    Tak to jest jak sie wpuszcza cudzoziemców . Niech pani dzwoni na straż miejską Albo niech ktoś inny to załatwi by zrozumieli po Polsku jak sie do nich mówi za dużo sobie pozwalają . Jak nie oni to te arabowie czy jak im tam straciłam szacunek dla tych ciemnych ciągle zaczepiają myślą że wszystko im wolno . Eh Polska powinna być dla Polaków .. A co do pani to prosze dzwonić. Odpowiednie służby powinni sie tym zająć .. Dziękuje

  • gość 2017-12-08 13:59:37

    W analogicznej sytuacji świetnie się sprawdził dzielnicowy - POLECAM !!!

  • gość 2017-12-08 14:13:15

    tez tak mam na Grochowskiej,jest za sciana melina przez ukraincow,wzywac policje i powoadomoc dzielnicowego,3 interwencje policji i wlasciciel mieszkania odpowiada za to.

  • Gość - niezalogowany 2017-12-08 21:11:46

    Podaj mi adres a się tam przyjedziemy z chłopakami wypad ukraince do siebie

  • Gość - niezalogowany 2017-12-08 22:51:07

    Dać ziomalom z Grochowa na piwo a oni już ich nauczą porządku...

  • Gość - niezalogowany 2017-12-28 19:31:57

    Odesłać tam skąd przyjechali.Nie żałować.Oni na Wołyniu nie mieli litości dla Polaków.Od setek lat wrogo nastawieni do Polski.Jeżeli im pozwolimy na awantury i burdy,to w dalszej perspektywie marnie to widzę.Dać im paluszek,to wezmą z całą rękę.Pozwolenie na wjazd takiej ilości Ukraińców ,to jakieś szaleństwo.

  • gość 2018-03-23 15:17:22

    Wielokrotnie miałam do czynienia z uciążliwymi sąsiadami. Byli to 100-procentowi Polacy. Pełno takich w komunikacji, barach, na ulicy. To naprawdę obrzydliwe i rasistowskie łączenie braku kultury z narodowością. Znam wielu Ukraińców i są tak samo różni jak Polacy.

  • sasiadka - niezalogowany 2018-04-29 16:50:22

    Mam to samo. ukraincy nie przestrzegają zadnych reguł i regulaminów. Każdą noc halasuja. Mieszkać się nie da. I nikt tego mieszkania nie kupi. Co robić?

  • gość 2018-05-04 19:04:20

    niestety u nas w PL walka z uciążliwymi sąsiadami jest naprawdę trudna. to problem sprzed lat mojej kuzynki: https://www.eporady24.pl/co_mozna_zrobic_z_uciazliwymi_sasiadami,pytania,4,55,748.html i wiecie co? nic się nie zmienilo :( i ciężko sprzedać mieszkanie jej synowi bo tych sąsiadów słychac niemal cały dzień i nietrudno zgadnąć że i w nocy jest "kolorowo" jedyna rada chyba to namiot na odludziu bo skąd wziąć pieniądze na dom? :(

  • gość 2018-06-02 17:38:44

    Mam podobny problem. Koło mojego domu ktoś kupił dom i zrobił z niego hostel, w którym mieszkają Ukraińcy. Okolica była bardzo spokojna, aż do momentu kiedy oni zaczęli tam mieszkać. Masakra. Wszystkie weekendy krzyki, śpiewy, hałasy. Pomózcie , co mogę zrobić. Już nie mam sił. Zgłaszałam nawet na policję, ale to krótko działające interwencje. Czy w ogóle tak można ludziom pod nosem postawić hostel???? :((

  • gość 2018-06-05 10:17:51

    należy zgłosić na policję i do urzędu skarbowego

  • gość 2018-06-17 16:01:29

    Mam ten sam problem czy wisi u ciebie tabliczka HOSTEL? U mnie facet kupił na osiedlu domków jednorodzinnych dom i wpieprzył tam 14 obywateli Ukrainy , piwsko i wódka codziennie po pracy w weekendy wódka zapijana piwem, niby nie ma krzyków i głośnej muzyki ,ale sam fakt że 10-14 facetów przekrzyuykuje się na wzajem cały dzień od 7 rano w niedziele można oszlalec! Do ogrodu przestałam wychodzić, zrobiłam awanture sąsiadowi ,ale to niepoważny , mściwy człowiek, powiedział że postawi mi betownowy mur, który de fakto nie załatwia probblemu bo okna , wyjście na taras mam na takiej wysokości co ich tars i okna . Narazie wysłałam tam dzielnicowego, po ktorego wizycie zostałam nazwana przez sąsiada smalcownikiem i rasistką , tak więc wysyłam poraz drugi celem ostzreżenia . Sąsiad cały czas nas nagrywa i szuka haka na tle rasowym , do tej tępej głowy nie dociera ,że czy polak , czy Ukrainiec czy nawet przybysz z Marsa w ilości 14 sztuk w ciasnym domu plus alkohol , przeszkadza to spokojnym ludziom na spokojnym dotąd osiedlu . Do tego właściciel budynku jest arogancki , kłamie i plotkuje oczernia mnie przed dalszymi sąsiadami ci bliżej widzą co wyrabia i są po mojej stronie . Facet mieszka tutaj zaledwie 2 lata a ja 43 i powiedział ,że jak mi się nie podoba mogę się wyprowadzić , co też zamierzam zrobić, gdyż jest powiedzenie " dyskusja z kretynem są jak zapasy ze swinią w błocie, po pewnym czasie widzisz ,że świni sie to podoba " Chcę sprzedać dom i uciekać ,ale kto mi teraz to kupi koło takiego folkloru , myślę o wynjąciu prawnika i wszczęcia postępowania cywilnego o przywrócenie dawnej funkcji budynku jednorodzinnego. Póki co radzę ci interwencje dzielnicowego, plus to co sama zamierzam kontrola inspekcji budowlanej musisz napisac pismo ,że właściel zmienił samowolnie sposób użytkowania domu jednorodzinnego w budynek zamieszkania zbiorowego, plus zdjecia dowodowe, plus podpisy sąsiadów, którzy to widzą . Ale to droga przez mękę, wiesz jak działają urzędy . Najlepiej poczytaj o tym na necie wpisz" nielegalny hotel pracowniczy" No chyba ,że twój sąsiad przekształcił budynek bo miał ku temu warunki wtedy zostaje ci droga sądowa z powództwa cywilnego :( Sama jestem na początku zmagań, chciałam żeby sam się opamiętał i wynajął rodzinie, studentom czy firmie, ale mam dosyć jego arogancji i co weekendowych imprez ,. Nie po to brałam kredyt na dom na 30 lat ,żeby teraz mieć pod nosem taki cyrk ! Dziwi mnie tylko opieszałość urzędów , wolą dawać mandaty za złe parkowanie a nie pilnować spokoju uczciwych obywateli ,smutne to wszystko . Oczywiście na końcu zostaje prasa i radio też nad tym myślę, gdyż pan który prowadzi tą działalność i kwateruje w domku pracowników sezonowych , zawodowo naucza dzieci ,a słowa jakie padają z jego ust , jego zachowanie ,arogancja i złośliwość w stosunku do mnie , zastanawiają mnie czy rodzice tych dzieciaków nie powinni się dowiedzieć z Radia komu powierzają pod opiekę swoją pociechę , ale to ostateczność , do której jego zachowanie powoli mnie zmusza.

  • gość 2018-06-17 21:30:14

    zapytałam o tą tabliczkę" Hosytl" lub " Hotel pracowniczy" ? gdyż jak nic nie wisi facet na 100% zrobił go nielegalnie czyli samowolnie zmienił użytkowanie lokalu a domu jednorodzinnego na obiekt zamieszkania zbiorowego, trudne do udowodnienia , ale możliwe i karalne :) Tez będę działać , bo mnie wykończą ,,, a z włascicielem posesji nie ma o czym rozmawiać , ignorant i wszystko wiedzący cwaniak :(

  • Gość - niezalogowany 2018-07-14 22:17:13

    Ja mam ten sam problem , juz mi sie nie dobrze robi ja widze dzien w dzien zapijaczone i wrzeszczace mordy ukraincow. W kilku domach ma przeciwko mojego stare babcie wynajmuja wszystkie pokoje ukraincom. Codziennie....pijanstwo , wrzaski, przeklenstwa zaharkana ulica i zawalona petami. Karetki pogotowia bo bojki sa non stop. Mam serdecznie dosc . zwracanie uwagi nie pomaga . wzywanie policji tez . ktos mi podpowiedzial, ze poradzil sobie z takim problemem wzywajac non stop straz graniczna, zglaszajac ze posiada sie informacje ze w domu mieszkaja ukraincy nielegalnie przebywajacy w Polsce , albo nielegalnie zatrudnieni. Mam zamiar to wyprobowac . Gdzies tez czytalam ze kobieta poradzila dobie z takim problemem zkladajac sprawe do sadu o nsruszenie prawa do odpoczynku i wiem ze wygrala. Ktoregos dnia ostro zwrocilam uwage grupie ukraincow to odpowiedzieli , spierda.......j jestesmy u siebie. Czujecie to?

  • gość 2018-09-26 13:31:46

    Jeżeli ukraińcy pracują nie legalnie gdzie to zgłosić??

  • gość 2018-11-05 12:44:11

    Niestety mam to samo, mieszkam w bliźniaku i za ścianą mam ok 20 osób różnych narodowości z przewagą Ukraińców. Policja wzywana prawie co weekend, wizyta dzielnicowego, złożona skarga do Inspektora Budowlanego (po roku czasu brak odpowiedzi na pismo). Na jakiś czas odpuściłam bo już mam dość walenia głową w mur. Po ostatnim weekendzie gdzie do 4 nie zmrużyłam oka miarka się przebrała i chcę zacząć działać dalej. Nie wiem tylko od czego zacząć ale najlepiej chyba od wizyty na komisariacie i złożeniu zawiadomienia, następnie ponowne pismo do Inspektora Budownictwa ze skargą na brak odpowiedzi, jak będzie trzeba to i do Sądu pójdę. Ja od jednego "miłego sąsiada" usłyszałam- ty stara k........, wypier..........!!!

  • gość 2018-11-05 12:45:11

    Niestety mam to samo, mieszkam w bliźniaku i za ścianą mam ok 20 osób różnych narodowości z przewagą Ukraińców. Policja wzywana prawie co weekend, wizyta dzielnicowego, złożona skarga do Inspektora Budowlanego (po roku czasu brak odpowiedzi na pismo). Na jakiś czas odpuściłam bo już mam dość walenia głową w mur. Po ostatnim weekendzie gdzie do 4 nie zmrużyłam oka miarka się przebrała i chcę zacząć działać dalej. Nie wiem tylko od czego zacząć ale najlepiej chyba od wizyty na komisariacie i złożeniu zawiadomienia, następnie ponowne pismo do Inspektora Budownictwa ze skargą na brak odpowiedzi, jak będzie trzeba to i do Sądu pójdę. Ja od jednego "miłego sąsiada" usłyszałam- ty stara k........, wypier..........!!!

Dodajesz jako: |