17°C bezchmurnie

Co zrobić z hałaśliwymi sąsiadami? Problematyczni Ukraińcy na Grochowie

Bezpieczeństwo, zrobić hałaśliwymi sąsiadami Problematyczni Ukraińcy Grochowie - zdjęcie, fotografia

Do naszej redakcji trafił list mieszkanki Grochowa w którym skarży się na hałaśliwych sąsiadów. Poniżej zamieszczamy treść listu. Mieszkanka pyta co w takiej sytuacji można zrobić. Może macie sprawdzone metody na problematycznych sąsiadów?


- W bloku przy ulicy Grochowskiej na Grochowie mieszkam od ponad 20 lat. Nigdy większych problemów z sąsiadami nie było. Oczywiście zdarzały się sytuacje, że pijany sąsiad zasnął na klatce, ktoś zostawił butelki lub pety, ale raczej były to sporadyczne incydenty. Nikt, tym bardziej ja, nie robił z tego tytułu problemów. Wiadomo, każdemu może się zdarzyć gorszy dzień.

Problem pojawił się około trzech miesięcy temu. Jedno z mieszkań w moim bloku, piętro wyżej, zostało wynajęte. Też nic w tym dziwnego. Wiem,że było wynajmowane już wcześniej. Jego lokatorzy zmieniali się co jakiś czas. Jednak teraz wprowadziła się do niego grupka Ukraińców. Nie jestem uprzedzona do obywateli innych państw, a Ukraińcom tym bardziej współczuję sytuacji w ich kraju, jednak od czasu gdy się wprowadzili do mieszkania w moim bloku zaczęły się problemy.

Jest to grupka młodych chłopaków. Dokładnie nie wiem ilu ich tam mieszka, pięciu, może sześciu. Mają na oko po 20-25 lat. Praktycznie codziennie w godzinach wieczornych i w nocy puszczają swoją muzykę bardzo głośno. O gustach muzycznych nie będę dyskutowała, bo każdy ma swoje, ale wymagam trochę szacunku do innych. Głośna muzyka to jedno. Drugie to notoryczne imprezy w mieszkaniu. Krzyki na balkonie, pety wyrzucane przez balkon.

Zdobyłam się na odwagę i kilkukrotnie zwracałam im uwagę. W rozmowie byli mili, przepraszali. Jednak na tym się kończyło. Następnego dnia sytuacja zazwyczaj się powtarza.

Doradźcie co można w takiej sytuacji zrobić?

Co zrobić z hałaśliwymi sąsiadami? Problematyczni Ukraińcy na Grochowie komentarze opinie

  • gość 2017-12-07 13:43:35

    A oni legalnie pracują w Polsce?? Wypadałoby to sprawdzić.

  • gość 2017-12-07 18:56:28

    za każdym razem wzywać straż miejską - wreszcie się do czegoś przydadzą

  • gość 2017-12-07 19:25:38

    Pójść administratora budynku i zgłosić że w lokalu podając nr tego lokalu i powiedzieć że właściciel wynajmuje mieszkanie i osoby które wynajmują utrudniają życie innym mieszkańcom.

  • marioGość - niezalogowany 2017-12-07 19:52:08

    A od kiedy straż miejska podejmuje interwencje w prywatnym mieszkaniu .

  • Alexis - niezalogowany 2017-12-07 20:50:05

    To prawda, straż miejska nic nie może w tej sytuacji zrobić. Tak też od razu należy dzwonić na policję. Oprócz tego warto niezwłocznie udać się do Administratora budynku, celem przedstawienia problemu i złożenie na piśmie skargi z prośbą o zdyscyplinowanie sąsiadów. Jeśli informacja dojdzie do właściciela lokalu, najprawdopodobniej złozy on wymówienie uciążliwym lokatorom i po sprawie. Powodzenia!

  • gość 2017-12-07 21:55:50

    Wpierdol !!! Grochów nie toleruje takich sytuacji . ktokolwiek by to był - lub nie. Ukraińcy , Polacy , Warsiowioki w pierwszym pokoleniu lub w dziesiątym. Kultura być musi i już !!!!!!!

  • sąsiad Stefan - niezalogowany 2017-12-07 23:36:56

    Stary dobry wpierdol, nad Warszaka nie powinno być cwania, jak bydło nie potrafi się zachować trzeba lać pałą w łeb, raz tak zrobiłem i problem został rozwiązany na stałę.

  • Karolina z Grchw - niezalogowany 2017-12-08 10:06:03

    Tak to jest jak sie wpuszcza cudzoziemców . Niech pani dzwoni na straż miejską Albo niech ktoś inny to załatwi by zrozumieli po Polsku jak sie do nich mówi za dużo sobie pozwalają . Jak nie oni to te arabowie czy jak im tam straciłam szacunek dla tych ciemnych ciągle zaczepiają myślą że wszystko im wolno . Eh Polska powinna być dla Polaków .. A co do pani to prosze dzwonić. Odpowiednie służby powinni sie tym zająć .. Dziękuje

  • gość 2017-12-08 13:59:37

    W analogicznej sytuacji świetnie się sprawdził dzielnicowy - POLECAM !!!

  • gość 2017-12-08 14:13:15

    tez tak mam na Grochowskiej,jest za sciana melina przez ukraincow,wzywac policje i powoadomoc dzielnicowego,3 interwencje policji i wlasciciel mieszkania odpowiada za to.

  • Gość - niezalogowany 2017-12-08 21:11:46

    Podaj mi adres a się tam przyjedziemy z chłopakami wypad ukraince do siebie

  • Gość - niezalogowany 2017-12-08 22:51:07

    Dać ziomalom z Grochowa na piwo a oni już ich nauczą porządku...

  • Gość - niezalogowany 2017-12-28 19:31:57

    Odesłać tam skąd przyjechali.Nie żałować.Oni na Wołyniu nie mieli litości dla Polaków.Od setek lat wrogo nastawieni do Polski.Jeżeli im pozwolimy na awantury i burdy,to w dalszej perspektywie marnie to widzę.Dać im paluszek,to wezmą z całą rękę.Pozwolenie na wjazd takiej ilości Ukraińców ,to jakieś szaleństwo.

  • gość 2018-03-23 15:17:22

    Wielokrotnie miałam do czynienia z uciążliwymi sąsiadami. Byli to 100-procentowi Polacy. Pełno takich w komunikacji, barach, na ulicy. To naprawdę obrzydliwe i rasistowskie łączenie braku kultury z narodowością. Znam wielu Ukraińców i są tak samo różni jak Polacy.

  • sasiadka - niezalogowany 2018-04-29 16:50:22

    Mam to samo. ukraincy nie przestrzegają zadnych reguł i regulaminów. Każdą noc halasuja. Mieszkać się nie da. I nikt tego mieszkania nie kupi. Co robić?

  • gość 2018-05-04 19:04:20

    niestety u nas w PL walka z uciążliwymi sąsiadami jest naprawdę trudna. to problem sprzed lat mojej kuzynki: https://www.eporady24.pl/co_mozna_zrobic_z_uciazliwymi_sasiadami,pytania,4,55,748.html i wiecie co? nic się nie zmienilo :( i ciężko sprzedać mieszkanie jej synowi bo tych sąsiadów słychac niemal cały dzień i nietrudno zgadnąć że i w nocy jest "kolorowo" jedyna rada chyba to namiot na odludziu bo skąd wziąć pieniądze na dom? :(