7°C rozproszone chmury

Dobre wieści dla rowerzystów

Rower, Dobre wieści rowerzystów - zdjęcie, fotografia

W końcu jest! Połączenie drogi rowerowej wzdłuż trasy Łazienkowskiej z rampą zjazdową z kładki nad Wałem Miedzeszyńskim i pod mostem Łazienkowskim.

Ta droga to część dużej inwestycji. Most Łazienkowski ma dwie kładki – po północnej i południowej stronie mostu. Północna kładka będzie przeznaczona dla pieszych i rowerzystów, południowa – tylko dla rowerzystów.

Na lewym brzegu Wisły kładki łączą się z drogami rowerowymi na Cyplu Czerniakowskim, a na praskim – z drogą rowerową wzdłuż Wału Miedzeszyńskiego. Wybudowana została także dodatkowa kładka nad Wałem Miedzeszyńskim (po północnej stronie węzła Trasy Łazienkowskiej), która łączy się z drogą dla rowerów wzdłuż al. Stanów Zjednoczonych. Jest również rampa pozwalającą dostać się na plaże i ścieżkę rekreacyjną na praskim brzegu Wisły. Cała trasa będzie miała własne oświetlenie.

Umowa na zaprojektowanie i wybudowanie kładek została podpisana w kwietniu 2016 r., prace w terenie rozpoczęły się w grudniu. Po kilku miesiącach wykonane zostały najbardziej widowiskowe prace: montaż stalowych kładek podwieszonych pod mostem, budowa ramp i pochylni na obu brzegach oraz przerzucenie kładki nad Wałem Miedzeszyńskim. Na kładkach i na części ramp pojawiły się balustrady.

Jeździliście? Podzielcie się wrażeniami.

 

 

 

 

 

 

źródło: FB/Rowerowy Łazienkowski

Dobre wieści dla rowerzystów komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iPragaPoludnia.pl