9°C bezchmurnie

Grochowski Ninja na straży porządku i bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo, Grochowski Ninja straży porządku bezpieczeństwa - zdjęcie, fotografia

 

Kiedyś napadli na niego z nożem. Dzisiaj sam chce stać na straży bezpieczeństwa i porządku na Grochowie dlatego planuje utworzenie Grochowskiej Gwardii – ludzi, którzy w przebraniach będą patrolować ulice.

Cezary Roman od kilku lat znany jest w całej okolicy lecz nie z imienia i nazwiska. To Grochowski Ninja – postać w czarnym stroju, z repliką miecza na plecach. Spotkać go można o różnych porach, w różnych miejscach Grochowa. Pojawia się zarówno w parku jak i na ulicach, odwiedza też bazar, czasem jeździ komunikacją. Choć jak opowiada, jeszcze kilka lat temu ludzie się go bali, dzisiaj budzi jedynie zainteresowanie i uśmiech na twarzach przechodniów.

- Kilka lat temu podczas biegania w Parku Skaryszewskim napadła na mnie grupka młodych, podchmielonych gości. Mieli nóż. Wtedy zacząłem się zastanawiać nad tym co zrobić by w przyszłości uniknąć podobnych sytuacji. Kupiłem drewniany miecz i on mi towarzyszył w czasie biegania. Potem stwierdziłem, ze głupio tak biegać w dresie z mieczem. Pojawił się pomysł stroju, który będzie mnie wyróżniał – opowiada Czarek. Dodaje też, że wybór padł na Ninja z dwóch powodów. Mama wyjechała do Japonii i fascynacją tym właśnie krajem zaraziła syna, poza tym kiedyś japońscy Ninja byli anonimowymi najemnikami – wojownikami. - Fascynują mnie Japońskie Animacje. Dlatego w sumie wybór był prosty. Miecz, który na początku miał tylko odstraszać zaczął służyć do treningów. Dziś jestem w stanie sam się obronić.

W czasie biegów Ninja wydaje okrzyki, które podobnie jak on sam budzą niemałe zainteresowanie. To ma podnieść dodatkowo adrenalinę, po prostu pomaga w pokonywaniu każdego kolejnego kilometra. Okrzyki są oczywiście w języku japońskim.

Jakiś czas temu starsi mieszkańcy, których zaniepokoił widok Ninja na ulicach zwrócili się do radnych o pomoc. Szybko okazało się, że Czarek niebezpieczny nie jest.

- Radny napisał interpelację do burmistrza. Ten odpowiedział, że ze mną jest wszystko OK. Mam ten papier, aby w razie potrzeby go pokazać. Od jakiegoś czasu nie sprawdza mnie nawet policja, bo też doskonale wiedzą, że w żaden sposób nie zagrażam nikomu – śmieje się Grochowski Ninja i mówi, że jego marzeniem (poza wyjazdem do Japonii bo to wiadomy cel) jest stworzenie Gwardii Grochowskiej. Byłaby to grupa ludzi, którzy w podobnych przebraniach patrolowałaby ulice Grochowa. To znacznie wpłynęłoby na poprawę bezpieczeństwa w tym rejonie.

Grochowski Ninja cieszy się coraz większą popularnością. Dzisiaj profil na FB 22-latka śledzi ponad 4000 osób.

 

 

Foto: Facebook/Grochowski Ninja

 

 


Grochowski Ninja na straży porządku i bezpieczeństwa komentarze opinie

 • grochowianka - niezalogowany 2016-11-07 20:33:09

  czarek to nasza grochowska duma! :)

 • gość 2016-11-07 23:23:18

  Mieszkam na Grochowie prawie 30 lat i ani o nim nie słyszałem ani go wcześniej nie widziałem. Natknąłem się na niego dosyć niedawno jak szedł przez Skaryszaka i ani jego wygląd ani okrzyki nie powodowały u nikogo uśmiechu i zainteresowania a raczej obawy że to jakiś czubek któremu nie wiadomo co strzeli do głowy. Swoim zachowaniem (krzykiem) spowodował tylko że dziecko obok którego przechodził zaczęło panicznie płakać. Zamiast go wychwalać moglibyście wysłać go do jakiegoś dobrego lekarza... zanim jakiś wkurzony taką sytuacją tatuś nie pokaże mu że ten strój i drewniany mecz za wiele mu nie pomoże.

 • Klinga - niezalogowany 2016-11-09 20:44:28

  Gościu ..wyprowadź się do ameryki z tym swoim durnym ograniczonym myśleniem zamiast hejtować. Nie pomoże...? A dostałeś kiedyś drewnianą pałą w ryja, że zgrywasz mądrale? P.S. A zauważyłeś że Uniwersamu już nie ma...? Pewnie też nie.. A poza tym park jest dla wszystkich... nawet dla ciebie gościu..

 • myśliwy - niezalogowany 2016-11-10 10:38:20

  A może wszyscy będziemy nosić drewniane pałki i cyklicznie patrolować coś tam. A jak coś się nie spodoba to pałką w ryj, bo przecież mam papier od burmistrza. Zresztą burmistrz się zmienia co kadencję to może i papier już nieważny :) Od czego jest policja i straż miejska? Jak macie zdanie, że lepiej się sami ochronimy, to proszę rozdać każdemu broń, pałkę czy nóż i tyle. Stawiam pytanie, państwo prawa czy bezprawia? Też byłem zaatakowany nożem, ale nie wpadłem na idiotyczny pomysł by się zakryć facjatę i latać z pałką gotowy do bicia, jak ktoś mi stanie na drodze. Edukacja głupcze ...

 • gość 2018-05-02 18:32:27

  ten uczuć kiedy typowy janusz naogląda sie anime i chce być ninją więc kupuje sobie badziewny strój z biedronki ponieważ oddech komornika na karku nie pozwala mu wybrzydzać. PS. Taki z niego ninja jak z Hitlera dobroczyńca

 • Gość - niezalogowany 2018-08-28 21:44:48

  A właśnie ze jest fajny! szacun!

 • gość 2018-10-07 09:48:28

  Codziennie Go widzę jak robię zakupy w sklepie. Fajny koleś :)

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iPragaPoludnia.pl