14°C lekkie zachmurzenie

Hala Siennicka walczy z otyłością wśród dzieci i młodzieży.

Otyłość wsród dzieci

OSiR Praga - Południe apeluje do wszystkich rodziców: “zwracajmy uwagę na sylwetkę swoich dzieci!”. Jednym z przykrych faktów, które połączyły Amerykę i Polskę w ostatnich latach jest wzrost osób otyłych wśród mieszkańców tych krajów. O tym smutnym fakcie już nie raz apelował Główny Urząd Statystyczny, zwracając szczególną uwagę na wzrost procentu ludzi otyłych zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Niestety, potwierdza to większość badań naukowych przedstawianych na konferencjach medycznych w Polsce.

Otyłość dziecięca może prowadzić do wielu różnych powikłań w życiu dorosłym, takich jak m.in. zespół metaboliczny (zwłaszcza u kobiet), cukrzyca typu II, choroby nerek oraz układu krążenia (podwyższone ciśnienie tętnicze, niewydolność serca, miażdżyca) i wiele innych.


 

Niestety, wiele z tych chorób może poważnie zagrażać naszemu życiu, dlatego warto zadbać o prawidłowy rozwój fizyczny naszego dziecka już dziś, kiedy dużo jeszcze możemy zmienić. Specjalnie z tej okazji Hala Siennicka na ul. Siennickiej 40 przygotowała specjalne zajęcia grupowe i indywidualne dla dzieci w pełni zdrowych i już mających nadwagę bądź otyłych. Profesjonalni instruktorzy zajmą się Waszym dzieckiem dobierając odpowiedni trening i metody, żeby go zaciekawić i przede wszystkim sprawić prawidłowy rozwój fizyczny. Mając do dyspozycji ogromną ilość dobrego sprzętu oraz wyposażonych sal, OSiR Praga - Południe jest w stanie zaoferować bardzo bogatą ofertę aktywności fizycznej w różnych kombinacjach i pod czujną kontrolą profesjonalistów - ceny Was również przyjemnie zaskoczą. ,,Zainwestujmy w nasze dzieci teraz, żeby uniknąć niepotrzebnych strat na leczenie i opiekę zdrowotną w wypadku choroby w przyszłości - ruch to najlepszy lek i profilaktyka!” mówi Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Dzielnicy Praga – Południe m.st. Warszawy Marek Karpowicz.

Dane kontaktowe:
 

OSiR Praga Południe Hala Siennicka przy ul.Siennicka 40

tel.(22) 870-13-60, recepcja hali wew. 101/ sekretariat hali wew. 102

fax.(22) 870-13-60 wew. 120

e-mail: [email protected]

www.osir.waw.pl

warszawa, praga-południe, hala siennicka, osir praga-południe, ośrodek sportu i rekreacji, otyłość, otyłość dziecinna, odchudzanie, fit, fitness - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iPragaPoludnia.pl