14°C lekkie zachmurzenie

Ile trzeba czasu, by ze zdrowego dziecka uciekło życie?...Oni to wiedzą...

Oliwier to przykład dziecka (i rodziców, bo przecież bez nich nie miałby szans), które pomimo przeciwności losu – choroby, niepełnosprawności wciąż walczy o swoje marzenia. Wszystkie drobne kroczki to wielka radość. Radość z życia i każdej pokonanej trudności.

Rodzice chłopca nie narzekają na nieprzespane noce. Nie skarżą się na swój los i robią wszystko, by ich dziecko widziało wokół siebie tylko czułe, radosne twarze. A nie było i nie jest lekko…

Wiecie ile czasu trzeba, by ze zdrowego dziecka uciekło życie? Oni wiedzą to doskonale – w ich przypadku wystarczyło kilkanaście bezdechów.

- Pojawiły się przebłyski śmierci, zasinienia wokół ust, nasze dziecko przestało oddychać. W główce Oleńka rozpoczęła się nawałnica wyładowań w układzie nerwowym – padaczka lekooporna. Powywracała w mózgu wszystko: spanie, samodzielne jedzenie, siedzenie, chodzenie itp. - opowiadają rodzice.

Po 6 miesiącach nieprzespanych nocach pełnych strachu, że ich dziecko umiera. Padaczka szrpała ciałem chłopca wysysając z niego życie. Zabierała po kolei wszystko to czego do tej pory Oliwier się zdołał nauczyć. Każdy atak to powrót na linię startu – ćwiczenia i nauka wszystkiego od nowa. Epilepsja okazała się najgorsza z istniejących. Postępowała doprowadzając do mózgowego porażenia dziecięcego.

- Padaczka chciała odebrać nam wszystko, każdą chwilę szczęścia, dzięki Bogu została okiełznana lekami. Jednak jej skutki dały o sobie znać doprowadzając do kilku operacji i wielu nieprzyjemnych badań – podkreślają rodzice.

Dzisiaj Oliwier cieszy się na widok rówieśników, zaraża się od nich chęcią życia i radością. Jest wielki sukces – do tej pory był dzieckiem leżącym, teraz potrafi utrzymać pion.

Żmudna ciężka praca, intensywna rehabilitacja przynosi w końcu efekty. Aby jednak mogła być kontynuowana potrzebna jest nasza pomoc. Rozliczacie PIT – przekażcie 1 procent dla Oliwiera. Naszych budżetów nie obciąży to w żaden sposób. Oliwierowi da szansę na powrót do zdrowia, postępy i dalszą chęć życia.

Ile trzeba czasu, by ze zdrowego dziecka uciekło życie?...Oni to wiedzą... komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iPragaPoludnia.pl