20°C bezchmurnie

Jakie auto do ślubu?

Handel i usługi, Jakie ślubu - zdjęcie, fotografia

W dniu ślubu nie tylko sukienka panny młodej powinna być wyjątkowa. Samochód, jakim będą przemieszczać się nowożeńcy też jest przecież w centrum zainteresowania wszystkich gości. Jakie auto najlepiej sprawdzi się w tej roli? O czym warto pamiętać, podpisując umowę najmu samochodu?

Czasy, gdy młodzi mogli jechać do ślubu wyłącznie polonezem lub dużym fiatem minęły bezpowrotnie. Teraz cierpimy raczej na nadmiar aut ślubnych niż ich deficyt. Najlepszym sposobem na zawężenie ich oferty jest wybór tematu przewodniego ślubu i wesela. W przypadku ślubu w stylu lat 40-tych oczywistym wyborem wydaje się Bentley, nowożeńcy, którzy organizują ślub inspirowany stylem amerykańskim, prawdopodobnie wybiorą luksusową limuzynę.
Gdzie wynająć auto? O czym należy pamiętać?
Przed podjęciem decyzji o wynajmie auta na ślub i wesele, koniecznie należy zobaczyć interesujące was auto „na żywo”. Tylko wtedy przekonacie się, czy auto spełnia wasze rzeczywiste potrzeby. Sprawdźcie, czy jest w nim wystarczająco luźno (żadna panna młoda nie chce chyba pomiąć sukni w samochodzie), oraz czy auto jest w 100% sprawne.
O czym należy pamiętać, podpisując umowę? Koniecznie powinien się w niej znaleźć zapis o ubezpieczeniu samochodu oraz postępowania na wypadek ewentualnej usterki pojazdu. To bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku zabytkowych aut. Liczące 50 lat Bentleye i syrenki mogą odmówić posłuszeństwa w najmniej oczekiwanym momencie. Równie dobrze podobna sytuacja może jednak spotkać nowoczesne auto.
Z szoferem czy bez?
Wiele firm umożliwia wynajęcie auta wraz z szoferem. Czy warto skorzystać z tej usługi? Jeśli nie przekracza to waszego weselnego budżetu - jak najbardziej. Szofer doskonale zna samochód, jaki prowadzi, więc nie powinno dojść do żadnych kłopotliwych sytuacji, związanych z obsługa pojazdu. Decydując się na auto z szoferem, nie obciążacie też żadnego z gości dodatkowymi obowiązkami. Poza tym, w przypadku niedyspozycji jednego z szoferów, firma musi zagwarantować wam innego kierowcę. Gdy znajomy, którego poprosiliście o zawiezienie was do kościoła nagle się rozchoruje, będziecie zmuszeni na gwałt szukać innego kierowcy. W dniu ślubu lepiej oszczędzić sobie takiego stresu.
Transport dla gości
Nie tylko goście muszą mieć czym się przemieszczać w dniu ślubu. Powszechnym zwyczajem jest również organizacja transportu dla gości weselnych. Dotyczy to przeważnie dwóch sytuacji:
Gdy rodzina jednej ze stron pochodzi z odległego regionu Polski, organizatorzy przyjęcia wynajmują dla nich bus lub autobus;
Rozwożenie gości po weselu – dzięki temu uczestnicy przyjęcia nie muszą rezygnować z alkoholu.
Zarówno w jednym, jak i drugim wypadku warto wcześniej przekonsultować z gośćmi, kto będzie potrzebował transportu, aby nie płacić za niepotrzebne kursy. Goście nie muszą oczywiście podróżować limuzyną. Naszym zdaniem optymalnym rozwiązaniem będzie van. W takich samochodach przeważnie mieści się siedmioro pasażerów. Jeśli odpowiednio rozplanujecie więc rozwożenie gości (np. w zależności od dzielnic, w których mieszkają), powinno być to tańsze rozwiązanie niż taksówka. Warto też poszukać firmy, która ma w swojej ofercie zarówno wynajem limuzyn, jak i busów oraz vanów (w Warszawie takie usługi oferuje m. in. firma Dyniewicz). To oszczędzi wam formalności i być może pozwoli wynegocjować atrakcyjną zniżkę. 
 

Jakie auto do ślubu? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iPragaPoludnia.pl