Tramwaj na Gocław, decyzja dotycząca tramwaju Gocław! - zdjęcie, fotografia
12/07/2017 19:50

Wiceprezydent Renata Kaznowska poinformowała dzisiaj, że Samorządowe Kolegium Odwoławcze podtrzymało decyzję dotyczącą tramwaju na Gocław. Oznacza to jedno - tramwaj powstanie!

Przypomnijmy: Tramwaje Warszawskie z końcem 2016 roku poinformowały o otrzymaniu decyzji środowiskowej pod budowę połączenia tramwajowego przebiegającego od Alei Waszyngtona, wzdłuż Kanału Wystawowego, do Alei Stanów Zjednoczonych, dalej prosto do ul. Bora Komorowskiego, wzdłuż której to linia ma się ciągnąć aż do pętli autobusowej na Gocławiu. Ten wariant ostatecznie, po wielu miesiącach dyskusji, został wybrany.


 

Jest decyzja SKO dotycząca tramwaju na Gocław! komentarze opinie

  • gość 2017-07-13 09:22:58

    Tramwaje, po których trasie poruszać mogą się tylko inne tramwaje, to poroniony pomysł. W miastach jest potrzebna sprawna infrastruktura dla pojazdów samochodowych i rowerowych, a nie jeden uprzywilejowany kosztem reszty pojazd, który na dodatek jest mniej efektywny, wolniejszy od autobusu.

  • gość 2017-07-13 11:07:08

    Osobiście uważam, że jest to bardzo nietrafiona inwestycja. Pomysł pociągnięcia 2 linii metra w kierunku Gocławia był bardziej sensowny i użyteczny, a teraz prawdopodobnie zupełnie zostanie porzucony. Bo przecież już będzie ten nieszczęsny tramwaj, dość liczne autobusy - metra nie trzeba rozbudowywać.

  • gość 2017-07-13 13:19:09

    Tym samym metro na Gocław nie powstanie przez wiele lat. Przypominam, że specjalnie w tym celu wybudowano większą stację Stadion Narodowy z osobnym peronem. Czy sfinansowanie tej inwestycji (generującej cały czas koszty utrzymania) przy jednoczesnym planowaniu tramwaju to niegospodarność, czy tylko mi się tak wydaje?

  • Gość - niezalogowany 2017-07-13 16:43:18

    Czesc dzialek zabiora, zniszcza roslinnosc w celu zrobienia linii tramwajowej. Koniec ze spokojnymi spacerami wzdluz kanalku, przy torach spacerowac sluchajac dzwiekow przejezdzajacych pojazdow?? Nie bedzie okien na dzialki tylko okna na tramwaje. Mieszkania duzo straca na wartosci. Halas od 4 rano do 24. Korki na torowisku na rondzie waszyngtona, bo przeciez dojda kolejne tramwaje. Goclaw jest tak dobrze skomunikowany, tyle autobusow tam jezdzi. Metro byloby lepszym rozwiazaniem. Wg mnie to debilny pomysl.

  • WojD - niezalogowany 2017-07-13 16:53:29

    Wzdłuż linii jest planowana ścieżka rowerowa. Samochody i spaliny zostawmy w grażu lub na parkingu.

  • gość 2017-07-13 18:13:37

    Na Bora Komorowskiego chcieli usunąć budki 'POD TRAMWAJ' - nie wyszło. Zabiorą więc część jezdni. Uwielbiam jak ktoś decyduje za mnie i wie lepiej czym chcę jeździć. To samo robi obecnie nasz rząd - deyduje za obywateli, co jest dla nich lepsze

  • gość 2017-07-13 21:48:18

    Wygrał oczywiście najgorszy wariant... zamiast wzdłuż Międzynarodowej, tramwaj będzie jechał przez działki... kosztem roślinności i daleko od domów mieszkalnych... Ktoś długo myślał, żeby to wymyślić. :(

  • Gość - niezalogowany 2017-07-15 15:46:17

    Komunikacyjny bezsens. Nasuwa mi się na myśl, że to deweloperzy lobbują za tym tramwajem. Bo nikomu innemu przydatny ten tramwaj nie będzie. A już napewno nie mieszkańcom Saskiej Kępy

  • gość 2017-07-16 22:01:30

    Widze, ze sporo tutaj zwolennikow rozwiazania najkorzstniejszego dla developera- braku tramwaju i wiekszego terenu do przejecia. Na szczescie miasto nie mysli tylko o liku blokach przy Miedzynarodowej. Goclawianin od 84 roku.

  • gość 2017-07-16 22:53:34

    U deweloperow pewnie strzelaja korki bo tramwaj to poczatek plantowania dzialek przy Waszyngtona. Tramwaj niewiele pomoze Teraz juz na pewno nie bedzie metra na Gocław. Pomysly tego redaktorka z GW ktory proponowal wyprostowanie" III linii tak zeby szla Grochowska, zaczynaja sie spelniac :(((

  • gość 2017-07-17 16:22:53

    Deweloperzy z animuszem plantują działki - 5 pożar w ciągu 2 tygodni ...

  • gość 2017-07-17 16:29:35

    @Gość z 13.07: To prawda, w porównaniu z innymi dzielnicami Gocław jest świetnie skomunikowany z centrum. No może poza północną częścią (tą przy Promenadzie), ale jak w końcu przebiją ul. Rodziewiczówny będzie już Ok. Komunikacje z Grochowem i Kamionkiem miało załatwić metro. Ale jak widać miasto woli postawić biurowce na działkach i dać zarobić deweloperom i :-((

  • gość 2017-07-17 17:04:36

    Kompletnie poroniony pomysł !!! Kto i dlaczego podjął taką decyzję !!!! Mieszkańcy Gocławia oczekują na powstanie linii metra a nie tramwaju ,który w nakomity sposób pogorszy komunikację. "Dycydentom" najwyraźniej zabrakło wyobraźni, albo ktoś chce z tego pomysłu wyciągnąć grubą kasę !!!

  • gość 2017-07-18 09:46:49

    Ciekaw jestem jaki szwindel kryją miasto i deweloperka że ze wszystkich sil udowadniają że: a) metro na Gocław jest niepotrzebne - mimo że metro podniesie wartość lokali w nowych inwestycjach na Gocławiu; b) tramwaj przez działki jest super - mimo że tramwaj obniży wartość osiedla apartamentowców, jakie jest planowane na działkach.

  • gość 2017-07-20 09:43:24

    @gośc z 18.07.2017: Jaki szwindel? To proste - miasto pozwoliło (ciekawe kto i za ile) na zabudowę terenów pod którymi miała być prowadzona linia metra na Gocław. Wsiądź w 151 albo 135 i przejedz się Poligonową

  • gość 2017-08-11 15:54:13

    Bardzo dobrze, mieszkańcy Gocławia cieszą się, że wreszcie jest decyzja Samorządowego Kolegium Odwoławczego na budowę upragnionej linii tramwajowej.

  • Gość - niezalogowany 2018-07-04 09:18:13

    Lecz się na Sobieskiego szpital od głowy

Dodajesz jako: |