24°C bezchmurnie

Kładka rowerowa pod Łazienkowskim otwarta!

Kiedy 14 lutego 2015 roku płonął Most Łazienkowski nikt nie wierzył w to, że szybko uda się go odbudować. Na szczęście prace poszły sprawnie, a zyskujemy coś więcej - rowerowe połączenie dwóch stron Wisły.

Prace budowlane rozpoczęte 8 miesięcy temu zakończyły się zgodnie z umową, pod koniec lipca. Odbiory techniczne na szczęście nie trwały długo i dzisiaj kładka pod mostem została oficjalnie otwarta!

Pierwsze wrażenia są mega pozytywne. Nawet przy upałach na kładce zyskujemu trochę chłodu - zacienienie i woda z Wisły robią swoje. Kładka będzie dostępna przez całą dobę - oświetlenie pozwoli na bezpieczną jazdę nawet po zmroku. 

Pieszo-rowerowa przeprawa przez Wisłę to kilkusetmetrowa stalowa konstrukcja, która jest podwieszona pod mostem oraz przyczółki po obu stronach Wisły. Są dwie takie kładki – po północnej i południowej stronie mostu. Północna kładka jest przeznaczona dla pieszych i rowerzystów, południowa – tylko dla rowerzystów. Most Łazienkowski będzie szóstym mostem nad Wisłą z infrastrukturą rowerową.

Na lewym brzegu Wisły kładki łączą się z drogami rowerowymi na Cyplu Czerniakowskim, a na praskim – z drogą rowerową wzdłuż Wału Miedzeszyńskiego. Wybudowana została także dodatkowa kładka nad Wałem Miedzeszyńskim (po północnej stronie węzła Trasy Łazienkowskiej), która łączy się z drogą dla rowerów wzdłuż al. Stanów Zjednoczonych. Jest również rampa pozwalającą dostać się na plażę i ścieżkę rekreacyjną na praskim brzegu Wisły. Aby nie pogubić się na obu brzegach, ustawiono odpowiednie drogowskazy.

 

 

 

 

 

źródło: ZDM

Kładka rowerowa pod Łazienkowskim otwarta! komentarze opinie

  • gość 2017-08-09 23:34:54

    Cieszę się. Sam nie jeżdżę rowerem ale wiele przyjaciół to robi. To ułatwi im życie.

  • gość 2017-08-27 19:06:47

    Kładka to wielki sukces i naprawdę duże światło w tunelu dla reszty stolicy. Może już niedługo zobaczymy również zapowiadaną kładkę łączącą Pragę i Powiśle. To jest dla pieszych bardzo ważna przeprawa bo będzie całkowicie odrębna i bezpieczna. Kładki muszą powstawać szybciej i większej ilości to jest pewne!

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iPragaPoludnia.pl