13°C słabe opady deszczu

Koniec legendy? Przedszkole, biura na terenie Orła?

Inwestycje, Koniec legendy Przedszkole biura terenie Orła - zdjęcie, fotografia

Miasto jest Nasze dotarło do aktualnej wersji planu miejscowego obejmującego tor kolarski przy Podskarbińskiej. Wygląda na to, że tor zostanie zlikwidowany, a w jego miejscu pojawią się budynki.

- Jako podstawowe przeznaczenie terenu ustala się: „a) usługi sportu, rekreacji i turystyki; b) usługi z zakresu kultury, nauki, wystawiennictwa, biur, administracji, ochrony zdrowia i pomocy społecznej nie związane ze stałym lub całodobowym pobytem ludzi.” Dla działki przewiduje się jedynie 10-procentowy udział powierzchni biologicznie czynnej. Maksymalny wskaźnik zabudowy działki ustalono na poziomie 70%. Maksymalna dopuszczalna wysokość zabudowy to 16 metrów (ok. 5 pięter) – opisuje MjN Praga Pd.

To nie wszystko. W planie jest nasadzenie drzew i wyłożenie nawierzchni w miejscu dawnego toru, co ma o nim przypominać.

Zdaniem działaczy MjN tym planem miasto zostawia sobie furtkę, którą wykorzysta za kilka lat. Kamionek rozwija się dynamicznie, bloków przybywa, a co za tym idzie bardzo szybko rośnie potrzeba nowych przedszkoli, szkół czy przychodni. Teren Orła będzie mógł zatem na nie przeznaczony.

- Choć pewnie wiele osób przyzna słuszność ratuszowi – potrzebujemy nowych szkół i przychodni, a zdewastowany tor kolarski będzie za kilka lat jedną z niewielu niezabudowanych działek w okolicy – jest to jednak droga na skróty. W ten sposób pozbawia się dzielnicę kolejnego terenu rekreacyjnego, a przecież można by, i zachować tor kolarski, i znaleźć miejsce pod nowe budynki użyteczności publicznej. Wystarczyłoby przeznaczyć pod ten cel jedną lub dwie działki wykrojone z terenów poprzemysłowych. To jednak oznaczałoby uszczuplenie gruntów dla deweloperów – tłumaczy MjN i zachęca do dyskusji o zagospodarowaniu terenu Orła.

MJN będzie apelowało o niezabudowywanie toru kolarskiego oraz pozostawienie w planie dla tego terenu jedynie funkcji sportu i rekreacji.

 

 

źródło: FB/MjN Praga Pd.

 

Koniec legendy? Przedszkole, biura na terenie Orła? komentarze opinie

  • gość 2018-03-05 16:14:40

    szkoda, ze tren Orła (tuż obok) nie jest miejscem ogólnie dostępnej rekreacji. Olbrzymi tren praktycznie niewykorzystany. raz do roku był memoriał Skolimowskiej (obecnie przejęty przez Stadion narodowy) i praktycznie jakieś 20% tej działku użytkowane przez tenis. Można by np wpuścić biegaczy na bieżnie - ochrona jest cały czas wiec dewastacji by nie było a i kolana zdrowsze, lub mogło by miasto urządzac jakieś aktuwności sportowe dla dzieci - pomysłów jest sporo. wg mnie kojeny teren rekreacyjny obok drugiego nieuzywanego nie ma sensu. a szkoła i przedszkole tez by się przydały

  • gość 2018-03-05 16:15:30

    jaka to legenda - odkąd pamiętam nieużytek

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iPragaPoludnia.pl