4°C pochmurno z przejaśnieniami

Które auta w 2018 roku najrzadziej się psuły? Znamy wyniki badania

Handel i usługi, Które najrzadziej psuły Znamy wyniki badania - zdjęcie, fotografia

Jak co roku, Niemieckie Towarzystwo Dozoru Technicznego opublikowało swój raport dający wyraźny obraz tego, które auta najrzadziej się psują. Dotarliśmy do wyników, które prezentujemy poniżej!

W jaki sposób sporządzony zostaje raport?

TÜV sporządza swój raport na podstawie danych zebranych podczas okresowych przeglądów technicznych samochodów osobowych. W trakcie samego przeglądu, o wiele bardziej wnikliwego niż w Polsce, sprawdzana jest sprawność:

 • hamulców,
 • amortyzatorów,
 • oświetlenia,
 • podwozia,
 • ogumienia,
 • czy układu wydechowego.

„Do tego, sprawdzany jest jeszcze jeden istotny czynnik: zaawansowanie procesów korozyjnych w elementach szczególnie ważnych z punktu widzenia bezpieczeństwa. Wszystkie samochody oceniane są w ten sam sposób, co daje obiektywny pogląd na ich awaryjność” - mówi nam ekspert z https://pomocdrogowa.info/.

Które auta wygrały w swoich kategoriach?

W kategorii aut maksymalnie trzyletnich zdecydowanie wygrywa Mercedes SLK. Za nim plasują się  Volkswagen Golf Sportsvan o tuż za nim Mercedes Klasy B. Z kolei w przypadku aut maksymalnie pięcioletnich przodują: Mercedes Klasy B, Porsche 911 oraz Mazda CX-5. Co ciekawe, na szarym końcu znajduje się Peugeot 206 ex aequo z Dacią Logan (aż co 5 samochód tych marek nie zaliczył przeglądu za pierwszym razem!).

A starsze auta? W kategorii aut maksymalnie dziewięcioletnich wygrało Porsche 911,  Volkswagen Golf Plus oraz Audi TT. Sromotnie poległ za to Chevrolet Matiz – ponad 35% modeli nie przeszło przeglądu. Porsche 911 w ogóle rozbiło w zeszłym roku bank, wygrywając również w kategorii aut aż jedenastoletnich! Za nim znalazła się Toyota Corolla Verso oraz Mazda 2. Na szarym końcu znalazły się  Ford Galaxy ex aequo z Fordem Ka. Ponad jedna trzecia z tych aut niestety nie mogła opuścić warsztatu od razu po pierwszym przeglądzie. Jakie zmiany przyniesie kolejny rok? Z pewnością szybko Was o tym poinformujemy!

Artykuł powstał we współpracy z właścicielem pomocy drogowej AutoLaweta Jacek

Które auta w 2018 roku najrzadziej się psuły? Znamy wyniki badania komentarze opinie

 • gość 2018-08-24 10:01:32

  Ciekawe czy choć trochę prawdy jest w tym zestawieniu..?

 • gość 2018-08-24 13:18:46

  Część na pewno jest prawdą a resztą wymienioną po prostu nie jeździłem. Tylko corollą verso z 2006 roku. Jak na swój wiek trzyma się bardzo dobrze, wiadomo usterki ma ale nie jest to nic poważnego (ani drogiego). Dobry zakup, szczególnie jak ma się czwórkę dzieci, wszyscy się mieścimy :)

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iPragaPoludnia.pl