5°C pochmurno z przejaśnieniami

Na Pradze-Południe powstanie nowy Hotel, co prawda dla owadów i domek dla jeży

W niedzielę, 17 września br., w godz. 10:30 – 14:30 w Parku nad Balatonem na Gocławiu w dzielnicy Praga-Południe odbędzie się ekoPOZYTYWNE wydarzenie. Uczestnicy wspólnie przygotują hotel dla owadów pożytecznych, w którym znajdą schronienie i lęgowisko m.in. motyle, biedronki, trzmiele, pszczoły samotnice czy chrabąszcze. W trakcie wydarzenia przygotowany zostanie również domek dla jeży – gatunku, który w Polsce objęty jest ścisłą ochroną. Podczas wydarzenia eksperci kampanii ekoPOZYTYWNIE opowiedzą o cyklu życia zwierząt oraz podpowiedzą, jak mieszkańcy miast mogą dbać o swoich pożytecznych sąsiadów. Tego dnia każdy będzie mógł własnoręcznie wykonać karmnik dla ptaków, a następnie zamontować go w parku czy pobliskim ogrodzie. Działania te przyczynią się do polepszenia warunków bytowania ptaków w mieście jesienią i zimą. Dla najmłodszych przewidziane są także zajęcia plastyczne, quizy edukacyjne oraz inne miłe niespodzianki.

Działania kampanii ekoPOZYTYWNIE – nurtuje nas natura mają na celu zwrócenie uwagi mieszkańców warszawskich dzielnic na otaczającą ich przyrodę, a w szczególności na potrzeby małych zwierząt żyjących w mieście. Zainicjowana przez nas akcja staje się coraz bardziej rozpoznawalna. Mieszkańcy Ursusa, Ochoty, Targówka oraz Pragi-Południe, z zaangażowaniem i zaufaniem dołączają do naszej społeczności i razem z nami pozytywnie zmieniają przestrzeń miejską.

W akcjach realizowanych w ramach kampanii ekoPOZYTYWNIE uczestniczą partnerzy zewnętrzni, m.in. zapraszane są władze dzielnic, lokalni i ogólnopolscy przedstawiciele środowisk kulturalnych oraz przyrodniczych.

W trakcie niedzielnego wydarzenia odbędzie się zbiórka karmy dla kotów, która jest również odpowiednim pożywieniem dla jeży. 

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 17 września 2017 r., w godz. 10:30 – 14:30 w parku nad Balatonem na Gocławiu. Uczestnictwo w wydarzeniu ma charakter otwarty i jest bezpłatne. 

W 2017 r. powstały już domki w takich dzielnicach Warszawy, jak Ursus, Ochota i Targówek. Kolejne pojawią się wkrótce na Pradze-Południe.


Na Pradze-Południe powstanie nowy Hotel, co prawda dla owadów i domek dla jeży komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iPragaPoludnia.pl