8°C bezchmurnie

Ogrody Polsko-Niemieckie nad Jeziorkiem Kamionkowskim

Zieleń, Ogrody Polsko Niemieckie Jeziorkiem Kamionkowskim - zdjęcie, fotografia

Uczczenie mijającego 17 czerwca 2017 jubileuszu 25-lecia podpisania Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec zapowiedzieli: Urząd Dzielnicy Praga-Południe oraz Ambasada Niemiec w Warszawie. Symbolem przyjaźni polsko-niemieckiej jest ich wspólna inicjatywa utworzenia Ogrodów Polsko-Niemieckich nad Jeziorkiem Kamionkowskim w Al. Wedla. Miałyby tu powstać przyjazne mieszkańcom rekreacyjne tereny zielone z małą architekturą.

Inicjatywę już wsparły polskie i niemieckie firmy. Pierwsze dwa drzewa dające symboliczny początek Ogrodu, zasadzono 24 maja w obecności członków Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Warszawie, Jarosława Karcza Z-cy Burmistrza Dzielnicy oraz Radcy Ministra Frieda Nielsena z Wydziału Kultury Ambasady Niemiec.

W związku z projektem, 25 maja br. w LO Jakuba Jasińskiego odbyło się spotkanie informacyjno-konsultacyjne z udziałem przedstawicieli lokalnej społeczności i radnych Dzielnicy. Wiadomość o przedsięwzięciu spotkała się z ogromnym zadowoleniem, szczególnie, gdy mowa była o nowych nasadzeniach i uporządkowaniu terenu. Uczestnicy zwracali też uwagę na potrzebę zachowania ciszy w tym miejscu.

Projekt będzie teraz wymagał konsultacji. Opinie i uwagi dotyczące planowanego ogrodu można zgłaszać w Urzędzie Dzielnicy, w Wypożyczalni nr. 44 przy ul. Grochowskiej 333a, lub mailem do 5 czerwca. W tym celu zostały przygotowane specjalne ankiety.

Fot. Urząd Dzielnicy Warszawa Praga Południe

 

 

 


Ogrody Polsko-Niemieckie nad Jeziorkiem Kamionkowskim komentarze opinie

  • gość 2017-12-27 18:43:33

    Błagam, tylko bez płotów...

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iPragaPoludnia.pl