4°C pochmurno z przejaśnieniami

Olmpijczyk z Pragi Południe zdobył 3 medale dla Polski

Inne dyscypliny, Olmpijczyk Pragi Południe zdobył medale Polski - zdjęcie, fotografia

W czwartek, 24 sierpnia na zaproszenie burmistrza, Tomasza Kucharskiego, Urząd Dzielnicy odwiedził niezwykły sportowiec od lat związany z Pragą Południe.

Pan Marek Stelęgowski skończył w sierpniu 60 lat. Od 8 lat żyje z przeszczepioną wątrobą. W tym roku reprezentował Polskę na XXI Światowych Igrzyskach dla Osób po Transplantacji (World Transplant Games). Odbyły się one w dniach od 25 czerwca do 2 lipca w hiszpańskiej Maladze. Właśnie tam, pan Marek zdobył 3 medale: złoty w darcie (rzutki do tarczy) oraz 2 srebrne w biegach na 400 i 800 metrów. W rozmowie mistrz wyznał, że najbardziej liczył na medal w tenisie stołowym. Niewiele brakowało, zajął IV miejsce.

Burmistrz Tomasz Kucharski, w towarzystwie swojego zastępcy, Michała Wieremiejczyka, wręczył znakomitemu sportowcowi upominki od Urzędu. Na zakończenie wizyty pan Marek Stelęgowski z dumą zaprezentował medale igrzysk.

W gronie 1500 sportowców z 52 krajów, którzy stanęli na starcie igrzysk, Polskę reprezentowało 21 zawodników. Przywieźli oni z Malagi 39 medali: 8 złotych, 16 srebrnych i 15 brązowych.

Źródło, Fot.: Urząd Dzielnicy Praga Południe