7°C rozproszone chmury

Pan Ryszard i jego unikalny dziś fach - kaletnik z Grochowa

To jedno z takich miejsc na Pradze (a nawet w całym mieście), które warto ocalić od zapomnienia. Nie tyle biznes, co kultowy punkt pamietający czasy powojenne. Zakład kaletniczo-rymarski przy ul. Męcińskiej działa już 73 lata. Dzisiaj, jak informuje warszawawpigulce.pl, jego właściciel - pan Ryszard planuje rozstać się z zawodem. Punkt już nie przynosi dochodów, klientów jest coraz mniej chociaż jakość wykonywanych usług jest wręcz niespotykana w dzisiejszych czasach.

Losem pana Ryszarda i jego zakładu zaineteresował sie radny Marek Borkowski, który zachęca mieszkanców do drobnych napraw właśnie w tym miejscu.

- Korzystajmy z usług lokalnych rzemieślników i róbmy zakupy w małych punktach handlowych. Przez to wspieramy prawdziwych fachowców, których już coraz mniej nie tylko na Grochowie, ale i w innych dzielnicach Warszawy - mówi Marek Borkowski.

 

 

 

foto: Marek Borkowski

 


Pan Ryszard i jego unikalny dziś fach - kaletnik z Grochowa komentarze opinie

  • gość 2017-06-26 16:38:40

    Jedno ale nie jedyne. Zakład rymarski prowadzi od wielu lat też mieszkaniec Grochowa - Wincenty Borzym na ulicy Częstochowskiej 1A (co prawda Ochota, ale zapewniam, że jakość usług doskonała i polecam z całym sercem)

  • Miłosz - niezalogowany 2018-06-03 15:17:30

    Szkoda, że Autor nie podał w treści nr telefonu do tego Pana. Bardzo by pomógł w kontaktach pomiędzy potencjalnym klientem i tak rzadkim fachowcem.

  • gość 2018-07-23 16:55:23

    cry ten zaklad jeszcze istniej?

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iPragaPoludnia.pl