12°C bezchmurnie

Park Skaryszewski z nowym obliczem. Ruszyły prace

Zieleń, Skaryszewski nowym obliczem Ruszyły prace - zdjęcie, fotografia

Sezon relaksu na świeżym powietrzu rozpoczęty na dobre i dobre są wieści płynące z Zarządu Zieleni. Rozpoczęły się prace w „Skaryszaku”. Będzie nie tylko ładniej, ale też bezpieczniej.

Prace rozpoczęto od usunięcia zniszczonego ogrodzenia przy ul. Międzynarodowej.

Kolejne, planowane są na alei obwodnicowej, która zyska nowy asfalt.

- Przy tej okazji przełożone zostaną zniszczone rynsztoki z kamienia polnego. W tej chwili trwają prace odkrywkowe – badania pokażą jak duże może być spektrum działań, co jest uzależnione od kondycji znajdujących się przy alei drzew oraz prowadzonych równolegle prac archeologicznych – informuje Zarząd Zieleni.

Prawdziwą metamorfozę przejdzie aleja główna. W miejscu zniszczonego asfaltu pojawi się nawierzchnia mineralna. Odnowione zostaną ławki, będą nowe kosze na śmieci. Wszystkiemu uroku doda też oświetlenie – żeliwne pastorały zamiast słupów.

Zarząd Zieleni zastanawia się też jak rozwiązać problem z samochodami w parku.

- Rozważany jest montaż pneumatycznych zapór. Blokady miałyby zostać zainstalowane od strony ul. Zielenieckiej, Międzynarodowej i wejścia głównego od al. Waszyngtona – tłumacza urzędnicy.

 

 

źródło: ZZ


 

Park Skaryszewski z nowym obliczem. Ruszyły prace komentarze opinie

  • biegacz - niezalogowany 2018-04-24 18:50:43

    Bardzo się cieszę że na Pradze dzieje się tak wiel nie tylko w okolicach bloków i biur ale że wreszcie miasto zadba o części zielone które są według mnie równie istotne. dziś "Skaryszak" jest miejscem gdzie odbywa się wiele imprez i widać w czasie ich trwania jak wiele moż a y tu ulepszyć czy zwyczajnie wyremontować. Praga w ostatnich latach przeszła wiele zmian i mam nadzieję że te dotyczące parków czy zwyczajnych obszarów zielonych będą od teraz szły równostajnie do innych bo to bardzo istotne aby mieszkańcy warszawy mogli odpocząć po pracy nie tylko przed telewizorem w domu.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iPragaPoludnia.pl