20°C bezchmurnie

Pięć praskich ulic w gminnej ewidencji zabytków. Jest powód do radości?

Ulice, Pięć praskich gminnej ewidencji zabytków powód radości - zdjęcie, fotografia

Wyłożone kostką bazaltową, z nawierzchnią z otoczaków (bruk czyli tzw kocie łby) albo cegły klinkierowej - 61 warszawskich dróg trafiło do gminnej ewidencji zabytków. Na Pradze znajdziemy ich pięć.

Stołeczny konserwator zabytków ziął pod swoje skrzydła ulice: Głucha, Kałuszyńska, Kamionkowska, Rybna i ks. I. Kłopotowskiego. 

Brzmi nieźle, ale co dalej?  Stołeczny ratusz tłumaczy, że "ujęcie w gminnej ewidencji zabytków (GEZ) nie oznacza, że brukowanych ulic nie będzie można modernizować (np. dostosować do ruchu rowerowego, albo osób niepełnosprawnych)". Szkopuł w tym, że teraz wszystkie prace będą musiały "uwzględniać wartość tych zabytkowych elementów, które tworzą historyczny obraz ulicy i podlegać uzgodnieniom konserwatorskim".  To oznacza jedno - mieszkańcy tych ulic mogą zapomnieć o asfalcie.

 

 

 

 

 

foto: googlempas

Pięć praskich ulic w gminnej ewidencji zabytków. Jest powód do radości? komentarze opinie

  • znawca - niezalogowany 2017-11-26 23:07:57

    Moim zdaniem jak najbardziej tak Trzeba tylko podjąć próbę rewitalizacji o której się tak dużo mówi jak bardzo jest ważna. Moim zdaniem Praga jest właśnie jedną z tych części stolicy która potrzebuje jej najbardziej by być gwiazdą na mapie. Wystarczy zerknąć na poprzednie rewitalizacje i na to jaki dały efekt.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iPragaPoludnia.pl