20°C bezchmurnie

Protest przed urzędem dzielnicy. Mieszkańcy kamienic mówią: dość!

Dziś pod Urzędem Dzielnicy Praga Południe zgromadziło się kilkudziesięciu mieszkańców z budynków komunalnych, których domy nie są podłączone do miejskiej sieci centralnego ogrzewania.

Lokatorzy nie mają kaloryferów ani ciepłej wody. Muszą dogrzewać się urządzeniami na prąd. Latem pół biedy, jednak zimą aby utrzymać względnie przyzwoitą temperaturę w mieszkaniach muszą liczyć się gigantycznymi kosztami, nawet do 4 tys. miesięcznie.

Mieszkańców kamienic wspiera Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów. Ich działania popiera też m.in. radny Marek Borkowski, który już jakiś czas temu w interpelacji naświetlał problem władzom dzielnicy.

- Moim zdaniem to skandal, że w XXI wieku ludzie muszą mieszkać w takich warunkach, często z małymi dziećmi. Wiadomo, że w nieogrzewanych mieszkaniach jest często pleśń i grzyb, dzieci chorują na astmę – mówi Marek Borkowski i dodaje, że miasto ma na to środki i realizuje program "ciepło sieciowe w budynkach komunalnych" ale niestety strasznie wolno i co gorsza pod pretekstem np roszczeń pomija wiele budynków.

 

 

 

 

foto: M. Borkowski

 

 


Protest przed urzędem dzielnicy. Mieszkańcy kamienic mówią: dość! komentarze opinie

  • gość 2018-01-09 10:40:21

    To skandal ze w XXI wieku ludzie mieszkaja w zakupionych przez siebie mieszkaniach bez pleśni.

  • Gość - niezalogowany 2018-01-13 17:15:36

    Mamy dosyć pleśni śmierdzących ubrań zimna w domu i częstnych infekcji .... A ul. Łukoską z rana to się nie da iść tak śmierdzi z komina Życie bez smogu

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iPragaPoludnia.pl