5°C pochmurno z przejaśnieniami

Recepta na długowieczność 100-letniej mieszkanki Pragi

Seniorzy, Recepta długowieczność letniej mieszkanki Pragi - zdjęcie, fotografia

W ubiegły czwartek, 17 sierpnia w Dziennym Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Paca 42 odbyły się 100. urodziny Pani Janiny Rokickiej, pensjonariuszki placówki. Przy wspaniałym torcie zebrali się przyjaciele jubilatki, pracownicy DDPS oraz goście, wśród których znaleźli się m.in. Burmistrz dzielnicy Tomasz Kucharski, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Zuzanna Grabusińska oraz przedstawicielka Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W tak zacnym gronie odśpiewano 200-lat, nie było końca wzruszeniom, rozmowom, wspomnieniom.

Jubilatka od ponad 50 lat związana jest z dzielnicą Praga-Południe. Tu wychowała synów i znalazła przyjaciół, którzy towarzyszą jej do dziś.

Pani Janina przyjechała do Warszawy z kresów wschodnich. Tam, w centrum międzykulturowej mieszanki katolików, prawosławnych oraz Żydów uczyła się tolerancji i życzliwości wobec innych. Jako nastolatka przyjechała do stolicy, założyła rodzinę i doczekała się wnuków i prawnuków. Jak mówi, pracowała zawsze z ludźmi i dla ludzi, jej wrodzona skromność i pogoda ducha sprawiały, że Ci zawsze byli dla niej życzliwi.

Zapytana przez Burmistrza Tomasza Kucharskiego o receptę na długowieczność odpowiedziała „Żyj tak, abyś był w zgodzie ze sobą i innymi, nigdy nie buduj swojego szczęścia kosztem drugiej osoby”.

 

 

 

 

Źródło, Fot.: Urząd Dzielnicy Praga Południe


Recepta na długowieczność 100-letniej mieszkanki Pragi komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iPragaPoludnia.pl