Wypadki, Śmierć pasach światła Grochowskiej - zdjęcie, fotografia
Szczepan Jezioro - blog 07/06/2019 09:46

W poniedziałek na pasach zginął starszy mężczyzna. Zdarzenie to sprowokowało władze i opinię publiczną do dyskusji na temat sygnalizacji świetlnej w tym miejscu.

Tragiczna śmierć

Nie dalej jak kilka dni temu w poniedziałek 3 czerwca na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Grochowskiej z Mińską, starszy mężczyzna został potrącony na przejściu dla pieszych. Mimo udzielonej mu pomocy medycznej, mężczyzna zmarł.

W sierpniu 2017 roku powstało tu tak zwane przejście aktywne. Kolejnym krokiem miała być bowiem przebudowa ulicy Grochowskiej. Panują tu trudne warunki dla pieszych, którzy muszą przejść przez cztery pasy i torowisko uważając jednocześnie na samochody włączającej się z ulicy Mińskiej.

Planowane zmiany

Od kwietnia tego roku rozpoczęto remont torowiska na Grochowskiej, który potrwa najprawdopodobniej do września. W planach jest między innymi budowa świateł na przejściu dla pieszych, oprócz przebudowy torowiska, a także azyle i bezpieczne wysepki służące osobom niepełnosprawnym.

Przebudowa wiązałaby się jednak ze zwężeniem odcinków Grochowskiej.

Dyskusja i mieszane uczucia

Plany te spotkały się zarówno z akceptacją jak i brakiem zrozumienia ze strony mieszkańców oraz kierowców. Jedni podkreślają bowiem niewątpliwy wzrost bezpieczeństwa w tym miejscu między innymi dla pieszych, rowerzystów czy osób niepełnosprawnych. Inni natomiast krytykują pomysł ze względu na ograniczenia ruchu, argumentując to powstawaniem korków i utrudnianiu życia kierowcom Jedno jest pewne. Sama przebudowa nie przejdzie bez echa...

 

 

 

 

 

Śmierć na pasach i światła na Grochowskiej komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-06-07 15:25:25

    Od wspomnianej przebudowy włączanie się do ruchu z Mińskiej w zakorkowaną Grochowską w godzinach szczytu wymaga ponadprzeciętnej uwagi i ostrożności.

  • gość 2019-06-07 18:09:26

    wyjazd z Mińskiej w Grochowską wcześniej był pas do włączania się do ruchu,po "usprawnieniu" czyli likwidacji tego pasa zmiana na gorsze.Kolejne światła i zwężenia spowodują tylko jeszcze większe korki .Może w tamtym miejscu można byłoby postawić kładkę dla pieszych.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-07 21:28:21

    święta racja likwidacja pasa drogowego wlaczajacego się do ruchu była ogromną głupotą. jadąc Mińską chcąc włączyć sie do ruchu na Grochowskiej trzeba odwracać głowę o 180 stopni zeby za chwilę dosłownie kontrolować obie strony przejscia dla pieszych. Apeluję o zdrowy rozsądek.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-08 00:55:13

    To jest dramat z tym przejściem przynajmniej od 40 lat .Wiem , ponieważ tam mieszkałam od dziecka . W tym miejscu na moich oczach tramwaj potrącił człowieka . Ja zdążyłam przejść , natomiast człowiek został miedzy jadącymi samochodami i tramwajem . W tym miejscu wówczas było może ..... pół metra miejsca dla pieszego . Możecie sobie Państwo wyobrazić w jaki wir człowiek wpadł ..... masakra . Do końca życia będę miała to przed oczami ..,,,,nie mówiąc już ile dzieci tam zginęło !!!! Może w końcu ktoś się tym zajmie .

  • Gość - niezalogowany 2019-06-08 00:55:35

    To jest dramat z tym przejściem przynajmniej od 40 lat .Wiem , ponieważ tam mieszkałam od dziecka . W tym miejscu na moich oczach tramwaj potrącił człowieka . Ja zdążyłam przejść , natomiast człowiek został miedzy jadącymi samochodami i tramwajem . W tym miejscu wówczas było może ..... pół metra miejsca dla pieszego . Możecie sobie Państwo wyobrazić w jaki wir człowiek wpadł ..... masakra . Do końca życia będę miała to przed oczami ..,,,,nie mówiąc już ile dzieci tam zginęło !!!! Może w końcu ktoś się tym zajmie .

  • Aga - niezalogowany 2019-06-08 08:31:24

    Ulica mińska przez lata byla uliczka poboczna. Samochodow osobowych tyle nie bylo a od zawsze to skrzyźowanie jest bardzo wypadkowe. Kierowcy zawsze beda narzekac. Przypomnę, źe mozna skorzystac z komunikacji miejskiej. Ale poziom ortografii w tym artykule jest tez kiepski. Piszemy "osobom niepelnosprawnym" a nie "osobą" bo chodzi o liczbe mnoga. Pozdrawiam

  • Gość - niezalogowany 2019-06-08 17:21:11

    Warszawscy kierowcy uważają że tylko oni mają prawo poruszać się po mieście. To jest masakra. Tam gdzie nie ma świateł czasami przez kilka minut trzeba stać przy pasach, ponieważ nikt z "uprzejmych" kierowców nie zatrzyma się przed pasami i nie przepuści pieszego. Tak jest w całej Warszawie, również w opisywanym miejscu.

  • Supercow - niezalogowany 2019-06-09 14:25:07

    Proponuje tam jescze sciezke rowerowa, bedzie bezpieczniej i bardziej eko!!

Dodajesz jako: |