4°C pochmurno z przejaśnieniami

Stanisławowska, Szaserów i Dwernickiego - szykują się zmiany

Ulice, Stanisławowska Szaserów Dwernickiego szykują zmiany - zdjęcie, fotografia

Stanisławowska, Szaserów i Dwernickiego – na tych grochowskich ulicach Zarząd Dróg Miejskich planuje zmiany.

Przed nami remonty chodników, nowe przejścia dla pieszych i ścieżki rowerowe. Będą też miejsca parkingowe. Co i gdzie się zmieni?

Znikną stare, wysłużone już chodniki na 2,7-kilometrowym odcinku od ul.Chodakowskiej do Chłopickiego). Dobra wiadomość dla pasażerów komunikacji miejskiej - nowy przystanek Podskarbińska 03 wyposażony w wiatę;

Teraz coś dla rowerzystów: droga dla rowerów będzie wzdłuż ul. Szaserów a na ulicach: Dwernickiego i Stanisławowskiej – pasy rowerowe na jezdni. Ta nowa trasa połączy się z remontowanym teraz odcinkiem drogi dla rowerów na ul. Szaserów – w ten sposób powstanie rowerowy korytarz, który może być alternatywą dla jazdy rowerem wzdłuż ul. Grochowskiej).

Przed nami również remont ronda na zbiegu ulicy Terespolskiej ze Stanisławowską, na której zaplanowano nowe miejsca postojowe w zatokach.

Będzie też zmodernizowana sygnalizacja świetlna i pojawią się nowe światła u zbiegu ul. Dwernickiego i ul. Kickiego.

 

 

 

 

źródło: FB/UD

Stanisławowska, Szaserów i Dwernickiego - szykują się zmiany komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-03-15 08:52:53

  Brakuje świateł przy przystanku Rks Orzeł oraz bardzo niebezpieczne przejście dla pieszych również na dwernickiego. Przyjście z przychodni na paca.

 • Tom - niezalogowany 2018-03-15 10:05:37

  A gdzie nowa nawierzchnia? Dwernickiego dziura na dziurze!!!

 • gość 2018-03-28 12:37:40

  Przejście dla pieszych Dwernickiego / Kickiego jest niebezpieczne , ponieważ idąc w kierunku przychodni widoczność znacznie ogranicza zakręt ulicy Dwernickiego oraz sznur parkujących samochodów. Podobno jednak jest tam planowana sygnalizacja świetlna.

 • gość 2018-08-02 13:26:42

  Teraz to dopiero będą korki. Kto mądry zaplanował wysepkę na ulicy Stanisławowskiej przy Podskarbińskiej i zlikwidował pas do skręcania w Podskarbińską, albo przystanek autobusowy wysunięty do środka ulicy Stanisławowskiej tuż za rondem. Już tworzą się korki, a co dopiero będzie od września!!!.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iPragaPoludnia.pl