20°C bezchmurnie

Symfonia Varsovia zagrożona

Inwestycje, Symfonia Varsovia zagrożona - zdjęcie, fotografia

Projekt obiektu Symfonia Varsovia przy rondzie Wiatraczna będzie musiał być radykalnie zmieniony z powodu błędów, a w zasadzie bzdur zawartych w ustaleniach miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu ronda Wiatraczna.

W planie bowiem określono jedynie obligatoryjne miejsce włączenia terenu Symfonia Varsovia do drogi publicznej Terespolska. Ale miejsce to jest niezgodne z przepisami w zakresie drogownictwa, bo jest zbyt blisko skrzyżowania z ulicą Groszowicką i gdyby powstało, to stwarzałoby zagrożenie w ruchu drogowym. Na ten bezsens zwracałem uwagę składając zastrzeżenia do planu w trakcie wyłożenia, ale nikt nie słuchał.

Podobne bezsensowne i bezprawne ustalenia są w innych planach.

Ponadto projektanci nie wyrobili się ze spadkiem rampy i wjechali rampą w pas drogowy, co jest kolejnym naruszeniem prawa. Zapomnieli również, że rampa powinna mieć spocznik przed włączeniem do drogi publicznej. Teraz projektanci kombinują, jak zaprojektować wjazd z innej strony i wymyślili, że będą do garażu podziemnego przejeżdżali przez plac publiczny w rejonie ul. Kobielskiej. Ale w planie funkcją tego placu jest głównie ruch pieszy, zatem intensywny przejazd samochodów jest mało sensowny. Ponadto dojazd od ul. Kobielskiej jest mało sensowny co do zasady. Ten dojazd do garażu nie rozwiązuje problemu obsługi pożarowej obiektu.

Powstała sytuacja patowa. Jedynym wyjściem, by móc rozsądnie zaprojektować i wybudować obiekt Symfonia Varsovia, jest uchylenie planu, choćby w zakresie bezsensownego i bezprawnego ustalenia o jedynym - obligatoryjnym miejscu wjazdu od ul. Terespolskiej, tak by można było zrobić wjazd w innym miejscu, tj. w oddaleniu od skrzyżowania ul. Terespolskiej z Groszowicką.

 

Bogdan Żmijewski / tygodnik Południe


Symfonia Varsovia zagrożona komentarze opinie

 • Kamil - niezalogowany 2017-12-26 14:20:33

  Praga potrzebuje mądrych decyzji i szybkiego rozwoju.Moim zdaniem takie inwestycje jak symfonia czy rewitalizacja Konesera to wielkie nadzieje dla prawobrzeżnej Warszawy. Takie duże inwestycje przyciągną wielu turystów i kolejnych inwestorów dając miejsca pracy lub po prostu możliwości spędzania wolnego czasu.

 • Gość - niezalogowany 2017-12-26 17:08:19

  Zgłupiałem... W jednym miejscu mowa o rondzie Wiatraczna, by zdanie później pisać o Terespolskiej... Do tego w komentarzu mowa o okolicach św. Floriana (Pradze)... gdzie to w końcu ma być?

 • RJW - niezalogowany 2017-12-27 09:01:01

  To jest Grochów Wielki - nie żadna Praga.

 • rys - niezalogowany 2017-12-27 11:20:02

  Na śródmieściu jest kino dotowane jak atlantic czemu na grochowie niema kina jak na śródmieściu kiedyś było kino 1maj na podskatbinskiej a teraz nic niema a w multikinach bilety są za drogie nie na kazdom kieszeń

 • Gość - niezalogowany 2017-12-27 20:49:20

  Przepraszam bardzo, ale nie istnieje w Warszawie twór o nazwie "Symfonia Varsovia". Istnieje jedynie "Sinfonia Varsovia". Warto wiedzieć o czym się pisze zanim się napisze.

 • gość 2018-01-17 06:22:22

  Jaki Grochów. Przecież to Kamionek.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iPragaPoludnia.pl