5°C pochmurno z przejaśnieniami

Szkoła na Gocławiu zamknięta do odwołania

Szkolnictwo, Szkoła Gocławiu zamknięta odwołania - zdjęcie, fotografia

Wczoraj dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 279 przy ul. Cyrklowej poinformowała o konieczności zamknięcia placówki. Powodem jest brak wody. Na stronie internetowej szkoły pojawił się komunikat:

„Dyrektor szkoły zwraca się z prośbą  do wszystkich Rodziców, którzy nie mogą zapewnić opieki  swoim dzieciom w dniach 03.10-8.10.2018 r., aby poprzez e-dziennik Librus lub na adres mailowy szkoły [email protected] zgłosili wychowawcom potrzebę takiej opieki. Dzieci należy przyprowadzić na boisko szkoły o godz. 8.00. Wraz z wychowawcami uczniowie udadzą się do placówek wspomagających naszą szkołę. Jednocześnie informuję, że w związku z opieką zastępczą, nie możemy zabezpieczyć wyżywienia dzieciom. Odbiór dzieci z placówek zapewniających opiekę zastępczą do godziny 17.00. „

Okazuje się, że problemy z wodą w szkole są od wakacji. Latem był tam przeprowadzany remont sieci wodno-kanalizacyjnej. Po nim okazało się, że woda jest skażona bakterią kałową. Potem kolejne badania wskazywały na poprawę jakości wody, jednak jej jakoś wciąż nie była prawidłowa. Co ważne, do budynku szkoły woda dostarczana jest z sieci SM Przyczółek Grochowski, a tam zanieczyszczeń nie było. Prawdopodobnie zatem dochodziło do niego gdzieś „po drodze”. 1 października doszło do awarii.

- Prawdopodobnie wodociąg pękł w miejscu potencjalnej wcześniejszej nieszczelności i przecieku kanalizacji do systemu wodnego. Sytuacja wymusiła zamknięcie dopływu wody do budynku szkoły. W związku z tym na teren szkoły zostały dostarczone przenośne toalety dla uczniów i pracowników szkoły. Awaria została usunięta najszybciej jak było to możliwe – informuje Urząd Dzielnicy i opisuje dalej, że 2 października, doszło do kolejnej awarii. Tym razem odkryto przyczynę zanieczyszczenia – przy przyłączu do sieci rura była kompletnie zarośnięta rdzą. Zdaniem ekspertów to zdecydowało o przeciekach w systemie i doprowadziło do awarii, którą udało się usunąć jeszcze tego samego dnia.

- Niemniej jednak, ze względu na brak możliwości zapewnienia odpowiednich warunków sanitarnych uczniom szkoły, dyrektor szkoły wystąpiła do władz dzielnicy o zamknięcie szkoły. Kierując się przede wszystkim bezpieczeństwem dzieci zdecydowano, że zajęcia dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńcze zostały zawieszone do odwołania. Zdaniem specjalistów uczniowie wrócą do szkoły w poniedziałek, 8 października. O terminie wznowienia zajęć lekcyjnych rodzice zostaną powiadomieni na stronach szkoły i dzielnicy - zapewnia Urząd i podaje ważną informację:


 

Szkoła na Gocławiu zamknięta do odwołania komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iPragaPoludnia.pl