4°C pochmurno z przejaśnieniami

Szykują się spore zmiany w parku Skaryszewskim

Zieleń, Szykują spore zmiany parku Skaryszewskim - zdjęcie, fotografia

Po czwartkowym spacerze w parku Skaryszewskim w końcu wiemy jakie zmiany czekają to uwielbiane przez mieszkańców miejsce. Będą wyremontowane alejki. Stary asfalt zostanie wyfrezowany, a położony nowy. Potem przełożony zostanie rynsztok wykonany z kamieni brukowych.

Renowację czeka cała oś parku – nowe kosze w miejsce starych, betonowych, pastorały warszawskie zamiast starych latarni.

Nie wiadomo co stanie się z pomnikiem Wdzięczności Żołnierzom Armii Radzieckiej, który stoi w ali przy rondzie Waszyngtona. O jego losach zdecyduje Muzeum Historii Polski.

 Mamy świadomość, że w parku jest wiele miejsc wymagających naprawy i odtworzenia. Są to np. ogród daliowy na końcu osi głównej czy proszące o remont fontanny „Kapiąca” i „Faun”. Po wykonaniu najważniejszych prac przejdziemy do następnych etapów, żeby przywrócić pierwotną świetność i atrakcyjność całego parku – mówi Marek Piwowarski, dyrektor Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.

Planowany jest też remont trzech mostków w alei osi głównej i obwodnicowej oraz do generalnego remontu balustrady betonowo - metalowej usytuowanej od ul. Zielenieckiej.

Finalnie park ma być wyłożony mineralną, ekologiczną ścieżką, która przepuszcza wodę. Będą też nowe miejsca do zabaw dla dzieci.

 

źródło: UM

 

 

Miejsce zdarzenia mapa Warszawa Praga Południe


Szykują się spore zmiany w parku Skaryszewskim komentarze opinie

  • olo - niezalogowany 2018-06-25 10:06:30

    "Kapiąca". Czy autor czytał swój własny tekst? Czy jest tam jakiś korektor?! "Kapiąca" różni się od "Kąpiącej" z grubsza tym, czym łaska od laski, albo bąk i bak.

  • gość 2018-06-26 06:29:57

    a czy i ta ekologiczna sciezka zostanie potraktowana jak inne nieekologiczne solą zimą? a potem na trawniki? wszystko (nie)ekologicznie zepchnac i przepuscic przez ziemie, całą sól?

  • gość 2018-06-28 12:50:22

    Bardzo lubię Park Skaryszewski i mam tylko jedno marzenie, by wreszcie było w nim czysto. Śmieci, butelek po piwie i petów jest pełno wszędzie, nawet w wodzie. Próżno szukać czystego miejsca do przyjemnego posiedzenia na kocu z dzieckiem. Może warto go ogrodzić i zamykać w późnych godzinach nocnych? Ograniczy to wizyty pijanych, bezdomnych i wandali, którzy są odpowiedzialni za ten bałagan

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iPragaPoludnia.pl