20°C bezchmurnie

Tańce jako element najlepszego wieczoru panieńskiego

Tańce to niezbędny element wieczoru panieńskiego

Fakt, że zabawy taneczne podczas wesela zaczynają się jeszcze na wieczorach panieńskich jest powszechnie znany i stosowany. Wynajmujemy salę, instruktorów tańca, zamawiamy jedzenie i zbieramy się całym gronem, żeby świętować ostatnie chwile „wolności”, po ślubie natomiast tańczymy na weselach do białego rana świętując rozpoczynającą się nową drogę życia – ten scenariusz, ulegając niewielkim zmianom jest znany w historii od czasów średniowiecza, a w Polsce od XVIII wieku.

Bez tańców nie mogło się obejść żadne wesele. Wtedy, kiedy nie tańczono jeszcze powszechnie, bogatsze rodziny zamawiały na wesele tancerzy, których zadaniem było rozweselenie gości, natomiast w biedniejszych rodzinach sami biesiadnicy tańczyli aż do wyczerpania sił. W wielu kulturach  - jak chociażby w Azji Środkowej - po dzień dzisiejszy rodzice potrafią przez całe swoje życie zbierać majątek na ślub swojego syna, a wesela oraz całe przyjęcia przedślubne są wyprawiane z niezwykłą wystawnością - na weselu potrafi bawić się nawet 800 osób! W Polsce nie jest wcale inaczej – przygotowanie wesela to ogromne wyzwanie organizacyjno – logistyczne nierzadko na kilkaset osób. Zanim jednak staniemy na ślubnym kobiercu pannę młodą czeka jeszcze organizacja wieczoru panieńskiego. Pomysłów i scenariuszy tego wydarzenia jest wiele. Jednym z nich jest specjalnie przygotowana na tą okoliczność lekcja tańca z profesjonalnym instruktorem. Panna młoda i jej goście mogą skorzystać także z dodatkowych atrakcji, które przy tej okazji proponują szkoły tańca. Kluczowym elementem jest nauka specjalnie ułożonej choreografii. „Zdarza się, że panna młoda i jej druhny tańczą później na weselu choreografię z wieczoru panieńskiego jako dodatkową atrakcję – mówi Agnieszka Olszewska z  Duende Dance Studio,  gdzie od wielu lat organizowane są wieczory panieńskie oraz nauka pierwszego tańca. Warto skorzystać z takiej atrakcji i dobrze się bawić!


 

Dane kontaktowe:

Duende Dance Studio,

telefon: +48 606 81 38 81

e-mail: [email protected]

wieczor panienski, nauka tanca, taniec, szkola tanca, praga poludnie - komentarze opinie

  • gość 2018-05-04 15:42:18

    Wszyscy teraz tylko na imprezy chodzą,. Dziewczyny zawsze odstrojone w te wianki są i te szarfy. Akurat ja uznałam, że zrobię ciekawszy wieczór dla mojej przyjaciółki i pojedziemy z dziewczynami polatać do Leszna a nie potańczyć.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iPragaPoludnia.pl