Tramwaj na Gocław - jest dofinansowanie z Unii Europejskiej

Tramwaj na Gocław, Tramwaj Gocław dofinansowanie Europejskiej - zdjęcie, fotografia
iPragaPoludnie.pl 02/07/2018 10:25

Tramwaje Warszawskie poinformowały o przyznaniu dofinansowania tramwaju na Gocław przez Unię Europejską.

- Ten projekt pomoże w rozwoju dzielnicy Gocław, czyniąc ją bardziej dostępną. Ale wszyscy mieszkańcy Warszawy będą mogli się cieszyć z lepszej jakości powietrza, jako że projekt przyczyni się do redukcji ilości spalin w stolicy- powiedziała unijna komisarz ds. polityki regionalnej Corina Creţu.

Przypomnijmy: linia o długości ok. 4 km będzie biegła od Al. Waszyngtona wzdłuż Kanału Wystawowego . Dalej, na Gocławiu wzdłuż Bora Komorowskiego. Linia tramwajowa zakończy się pętlą w okolicy Trasy Siekierkowskiej.

- Projekt obejmuje także modernizację torów na Al. Waszyngtona między Rondem Wiatraczna a Rondem Waszyngtona. W ramach inwestycji zbudujemy 8 przystanków, a 9 zostanie zmodernizowanych pod kątem obsługi osób niepełnosprawnych. Tramwaj z osiedla Gocław przejedzie nad aleją Stanów Zjednoczonych, gdzie Tramwaje Warszawskie zaplanowały wygodny punkt przesiadkowy do autobusów jadących np. w kierunku stacji Metro Politechnika. Inwestycji będzie towarzyszyć kupno 18 nowych jednokierunkowych tramwajów. Jej łączna wartość wyniesie 396 mln zł przy dofinansowaniu UE w wysokości 62 mln złmówi Maciej Dutkiewicz z TW.

 

 

 

źródło: TW

Tramwaj na Gocław - jest dofinansowanie z Unii Europejskiej komentarze opinie

  • gość 2018-07-02 11:30:56

    I tak to Unia dofinansowuje bzdurny projekt. Przez działki, żeby były miejsca parkingowe. itp. Nie sposób powstrzymać tę bzdurę podobnie jak metro do Ząbek zagięte do tyło na Gocław (dawniej do Julianowa). Żenada.

  • Gość - niezalogowany 2018-07-02 12:34:30

    Nie, nie i jeszcze raz nie

  • gość 2018-07-02 16:46:17

    No i super. Skończy się stanie w korkach rano.

  • Gość - niezalogowany 2018-07-02 16:56:47

    tak, tak i jeszcze raz tak.

  • gość z gocławia - niezalogowany 2018-07-02 22:34:00

    Bardzo potrzebny jest nam ten tramwaj,czekamy..

  • gość 2018-07-03 14:43:53

    i super! w 17 minut do centrum będzie można dojechać, lepiej niż metrem z kabat!

  • gość 2018-07-03 14:47:14

    i super! w 17 minut do centrum będzie można dojechać, lepiej niż metrem z kabat!

  • gość 2018-07-11 14:17:43

    od kiedy Gocław jest dzielnicą?

  • gość 2018-07-11 18:48:45

    Ale się deweloperka spieszy się przed nastaniem rządów Prezydenta Jakiego ... mam nadzieje ze jego pierwsza decyzja będzie wstrzymanie tej głupiej, nikomu nie potrzebnej "inwestycji" , której JEDYNYM celem jest splantowanie działek przy Waszyngtona co doskonale rozumiał Prezydent Lech Kaczyński. Gocław (jeśli już) potrzebuje metra

  • gość 2018-07-23 09:04:34

    Gocław potrzebuje METRA, a nie biurowców w miejsce ogródków działkowych przy Waszyngtona!!!

  • gość 2018-07-24 08:40:24

    Mieszkam przy działkach i już jest mega głośno przez trasę Al Stanów a jeszcze tramwaje masakra. A Ci co się tak cieszą to niech wezmą pod uwagę ile autobusów zostanie zabranych np 509 :/

  • gość 2018-08-01 20:48:22

    Gocław potrzebuje metra a nie plantowania działek pod biurowce!!

  • Gość - niezalogowany 2019-05-29 18:41:50

    Tramwaj na Goclawiu tototalny idiotyzm. Unia finansuje taki idiotyzm? Zamiast tramwaju potrzebne jest metro,merto!!!!, Walczmy o metro, fundusze z Unii wydajmy na merto . Nowe bloki na Goclawiu zamieszkuje wielu ludzi "naplywowych" z miasteczek,wsi i to są zwolennicy tramwaju,dla wielu z nich to cudowny srodek lokomocji, panaceum na korki.Bzdura. Zwolennicy tramwaju na Goclawiu,zapewne nie wiedza,ze drastycznie zostanie zmniejszona (oby nie zlikwidowana) ilosc linii autobusowych jak i samych autobusow ale to nic przeciez bedzie tramwaj,ktory dowiezie tylko tam gdzie sa tory. HAŁAS pod oknami mieszkancow, szczegolnie dokuczliwy nocą i wr wczesnych godzinach rannych to drobnostka wszak będą "cudowne" tramwaje.A to,ze na terenach dzisiejszych dzialek pojawią sie biurowce lub blokowiska to też drobnostka. Jestem wsciekly i nie rozumiem jak mozna sobie samemu robic krzywde.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-29 18:43:22

    Tramwaj na Goclawiu tototalny idiotyzm. Unia finansuje taki idiotyzm? Zamiast tramwaju potrzebne jest metro,merto!!!!, Walczmy o metro, fundusze z Unii wydajmy na merto . Nowe bloki na Goclawiu zamieszkuje wielu ludzi "naplywowych" z miasteczek,wsi i to są zwolennicy tramwaju,dla wielu z nich to cudowny srodek lokomocji, panaceum na korki.Bzdura. Zwolennicy tramwaju na Goclawiu,zapewne nie wiedza,ze drastycznie zostanie zmniejszona (oby nie zlikwidowana) ilosc linii autobusowych jak i samych autobusow ale to nic przeciez bedzie tramwaj,ktory dowiezie tylko tam gdzie sa tory. HAŁAS pod oknami mieszkancow, szczegolnie dokuczliwy nocą i wr wczesnych godzinach rannych to drobnostka wszak będą "cudowne" tramwaje.A to,ze na terenach dzisiejszych dzialek pojawią sie biurowce lub blokowiska to też drobnostka. Jestem wsciekly i nie rozumiem jak mozna sobie samemu robic krzywde.

Dodajesz jako: |