4°C pochmurno z przejaśnieniami

Uczniowie z Pragi zatrzymani za oszustwa na policjanta. Rozpoznała ich nauczycielka

Kradzieże i rozboje, Uczniowie Pragi zatrzymani oszustwa policjanta Rozpoznała nauczycielka - zdjęcie, fotografia

Policja coraz częściej publikuje wizerunki osób biorących udział w przestępstwach, po to, by szybciej namierzyć i zatrzymać sprawców. To przykład na to, że pomysł jest dobry, a internet to potęga.

6 sierpnia do jednej z mieszkanek ul. P. Skargi zadzwoniła kobieta i tłumacząc, że jest policjantką namówiła ją do wypłaty pieniędzy z konta i zaciągnięcia pożyczki. 73-letnia mieszkanka Targówka przekazała w sumie 21 tys 500 zł. Pieniądze odebrało dwóch młodych chłopaków.

Sprawa została zgłoszona na policję, która opublikowała w internecie wizerunki poszukiwanych młodzieńców. Na efekt długo nie trzeba było czekać. Jak informuje SE, chłopaków rozpoznała nauczycielka. Okazało się, że są uczniami szkoły na Pradze Południe. 15 i 16-latek zostali zatrzymani.

Okazało się, że to nie jedyny ich występek. 

- W toku dalszych czynności okazało się, że chłopcy, na kilka godzin przed dokonaniem tego przestępstwa uczestniczyli w podobnym oszustwie, którego ofiarą padła 74-letnia kobieta, również mieszkanka Targówka. Z zebranych materiałów wynika, że 74-latka na hasło,,kurier" przekazała nastolatkom pieniądze w kwocie 16 350 oraz złotą biżuterię o wartości 20 tys. złotych - informuje stołeczna policja.

Chłopcy trafili do schronisk dla nieletnich. O ich dalszy losie zdecyduje sąd.

 

 

źródło: KSP

Uczniowie z Pragi zatrzymani za oszustwa na policjanta. Rozpoznała ich nauczycielka komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iPragaPoludnia.pl