12°C bezchmurnie

Wszyscy żyjemy pod wspólnym niebem - projekt w SP 120

W Szkole Podstawowej nr 120 z Oddziałami Integracyjnymi im. Pułków Piechoty „Dzieci Warszawy” bieżący rok szkolny poświęcony jest wielokulturowości.

Każdy miesiąc dedykowany był jednemu krajowi, z naciskiem na te państwa, z których pochodzą uczniowie. Hasło projektu to “Wszyscy żyjemy pod tym samym niebem”.

Raz w miesiącu uczniowie i zaproszeni goście spotykali się razem, aby wysłuchać hymnu narodowego danego państwa i obejrzeć pokaz taneczny, zwykle w wykonaniu uczniów, czasem też nauczycieli. Dekorowano też klasy i sale, wykonywano plakaty.

W każdym miesiącu wydarzeniu towarzyszyła prezentacja multimedialna oraz quiz wiedzy o danym kraju. Celem było przybliżenie różnych kultur oraz uwrażliwienie na różnorodność ludzi i obyczajów.

23 maja w Centrum Promocji Kultury odbył się też konkurs wokalny organizowany przez SP 120 ściśle skorelowany z programem realizowanym w tejże szkole ,, Muzyka z różnych zakątków świata ” pod honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Praga - Południe Tomasza Kucharskiego oraz Anny Michalak- Pawłowskiej – pełnomocnik prezydenta m. st. Warszawy ds. edukacji kulturalnej.

Ideą programu jak i konkursu jest zapoznanie z kulturą, tradycjami oraz językami innych państw. Nauką tolerancji i szacunku dla różnorodności. Wydarzenie to było również znakomitą okazją do zintegrowania szkolnej społeczności z praskich szkół.


 


 

Wszyscy żyjemy pod wspólnym niebem - projekt w SP 120 komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iPragaPoludnia.pl