7°C rozproszone chmury

Żądają życia w godnych warunkach - kolejny protest lokatorów

Wczoraj na Pradze mieliśmy kolejny protest lokatorów.Tym razem kilkadziesiąt osób zgromadziło się przed siedzibą ZGN.

- Grzyb na ścianach, wpychanie w długi i drastyczne koszty ogrzewania – to wszystko jest de facto wpisane w tysiące umów najmu z administracją lokali komunalnych. „Społeczna polityka mieszkaniowa” to ponura fikcja, gdy osobom wykonującym niskopłatne prace, emerytom itp. ZGNy „oferują” lokale o realnych czynszach wyższych niż żądają czyściciele mieszkań po reprywatyzacji. W mieszkaniach bez centralnego władze skazują nas na syzyfowe prace: dług i grzyb odradza się choćby człowiek harował ponad siły. Zabójcze opłaty za ogrzewanie prądem sprowadzają rolę ZGN-u do Zakładu Gospodarki Niewolniczej: gdy mimo pracy na dwa etaty komuś z nas powinie się noga, administracja grozi eksmisją i proponuje... darmową pracę za dług... DOSYĆ TEGO! Skoro ZGN potrafi naliczać długi i eksmitować, tak samo może unieważnić polityczne długi, znieść fikcję „tanich mieszkań” i podłączyć wszystkich do centralnego ogrzewania - opisują sytuację organizatorzy protestu.

Na miejscu był radny Marek Borkowski, który od jakiegoś czasu wspiera lokatorów w walce o godziwy byt. Jak podkreśla, że przed ZGN zgromadziło się kilkudziesięciu lokatorów, w większości starszych ludzi, którzy muszą mieszkać w warunkach urągających ludzkiej godności, gdzie woda w toalecie potrafi zamarznąć.

Protest organizowało Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów i kolektyw Syrena, które od 4 miesięcy prowadzą kampanię przeciwko drastycznym kosztom ogrzewania. Niestety dyrektor ZGN nie był obecny w pracy.

Jak zapowiadają organizatorzy, działania mają być kontynuowane, aż do skutku.

 

 

 

foto: M. Borkowski


 


Żądają życia w godnych warunkach - kolejny protest lokatorów komentarze opinie

  • Darek - niezalogowany 2018-02-15 07:49:51

    To nie są żadni lokatorzy tylko mieszkańcy śródmieścia którzy za wszelką cenę chcą zbić kapitał polityczny na wybory samorządowe i tach.chodzą i robią takie zakrzyczane eventy. A Borkowski niech lepiej zajmie się toi toikami zasranymiq

  • Grochowianka - niezalogowany 2018-02-15 11:11:28

    Anulować długi i natychmiast podłączyć WSZYSTKIE! budynki do centralnego ogrzewania!Ponury,cyniczny populizm radnego Borkowskiego którego Partia PiS gdy rządziła podłączyła tych budynków 0 ..tak zero ale to przecież tak łatwo żerować na cudzym nieszczęściu i snuć nierealne wizje prostych rozwiązań gdy się samemu nie odpowiada...

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iPragaPoludnia.pl