12°C bezchmurnie

Żar leje się z nieba. Fontanna w Parku Znicza nieczynna. Dlaczego?

Zieleń, nieba Fontanna Parku Znicza nieczynna Dlaczego - zdjęcie, fotografia

Wczoraj mieszkańcy zaalarmowali nas, że pomimo potwornych upałów jest nieczynna fontanna w Parku Znicza. 

- Ludzie! Co z tą fontanną? Konserwacja przy temperaturze 32 st. C?  Jeden facet chodzi z karcherem i może skończy za tydzień - napisał jeden z mieszkańców. Zapytaliśmy urząd dzielnicy o powody prowadzenia prac akurat w sytuacji gdzie każda maleńka kropla wody jest na wagę złota. Wszyscy szukamy ochłody przy takich miejscach w te upalne dni.

Okazuje się, że przeprowadzane jest czyszczenie nawierzchni fontanny  z glonów, które szybko rozwijają się przy tych temperaturach.

- Zabieg jest niezbędny. Fontanna będzie uruchomiona po czyszczeniu w dniu 1 sierpnia.  Przez cały dzień  będzie trwało czyszczenie nawierzchni fontanny i koryt technologicznych.  Ścieki z czyszczenia musza spłynąć do kanalizacji i w dniu jutrzejszym fontanna będzie napełniana czystą wodą - informuje Andrzej Opala z urzędu dzielnicy. Dodaje też, że w celu zmniejszenia niedogodności dla mieszkańców zlecono firmie ogrodniczej ustawienie polewaczki, w której będą mogły schłodzić się dzieci.

- Jednocześnie nadmieniam, iż woda fontannach nie posiada jakości wody pitnej i nie zalecamy, aby w fontannie kąpały się dzieci - podkreśla rzecznik.


Żar leje się z nieba. Fontanna w Parku Znicza nieczynna. Dlaczego? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iPragaPoludnia.pl