Muzyk – śpiewaczka klasyczna, kwalifikowany pedagog, publicystka, animator kultury, społecznik. Studiowałam w klasie wokalnej Maestry Ireny Gałuszka w PWSM we Wrocławiu. Jestem dyplomantką Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie prof. Jerzego Artysza. Byłam stypendystką Ministerstwa Kultury i Sztuki, oraz prof. Iriny Archipowej w Moskwie i Prof. Barbary Iglikowskiej w Gdańsku. Jestem laureatką i finalistką m.in.: konkursu Hertogenbosch w Holandii, konkursów: Czajkowskiego w Moskwie, Francisco Viñas w Barcelonie - nagroda specjalna za najlepszą interpretację muzyki... czytaj więcej

Powiązane zagadnienia
Z mojej galerii

1. PAŹDZIERNIK 2012 "JANKO MUZYKANT" wydarzenie dedykowane GRZEGORZOWI FITELBERGOWI


Tu jesteś: ipragapoludnie.pl » blogi » Jadwiga Teresa Stępień o mnie - BLOG - Warszawa Praga Południe na iPragaPoludnia.pl

O mnie

Muzyk – śpiewaczka klasyczna, kwalifikowany pedagog, publicystka, animator kultury, społecznik.
Studiowałam w klasie wokalnej Maestry Ireny Gałuszka w PWSM we Wrocławiu. Jestem dyplomantką Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie prof. Jerzego Artysza. Byłam stypendystką Ministerstwa Kultury i Sztuki, oraz prof. Iriny Archipowej w Moskwie i Prof. Barbary Iglikowskiej w Gdańsku. Jestem laureatką i finalistką m.in.: konkursu Hertogenbosch w Holandii, konkursów: Czajkowskiego w Moskwie, Francisco Viñas w Barcelonie - nagroda specjalna za najlepszą interpretację muzyki hiszpańskiej. W 1982r. zostałam solistką Teatru Wielkiego w Warszawie. Występowałam m.in. na prestiżowych festiwalach w kraju ("Warszawska Jesień" i "Wratislavia Cantans"), a także za granicą. Występowałam we wszystkich krajach europejskich a także w USA, Brazylii, na Filipinach, Turcji i Urugwaju. Współpracowałam z wieloma wybitnymi orkiestrami i dyrygentami.
Prowadzę działalność pedagogiczną. Współpracowałam z Prof. Jerzym Artyszem w A.M. i F.C w Warszawie, Amerykańską Szkołą w Warszawie. Prowadziłam Master Class w Korei Południowej, Kursy Mistrzowskie na Filipinach i w Polsce, współpracowałam z Warszawsko - Praską Szkołą Chóralną.
Prowadziłam zajęcia jako wolontariuszka w Świetlicy Środowiskowej Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a’ Paolo w Warszawie przy ul. Tamka 35.
Jestem współzałożycielką Hospicjum Domowego, działającego obecnie przy Księżach Marianach na ul. Tykocińskiej na Pradze.
Między innymi za "Pieśni Sefardyjskie" - zostałam wyróżniona medalem im. M. Anielewicza w gronie osób, które mają szczególne zasługi dla ochrony dziedzictwa Kultury Żydowskiej w Polsce.
Sejm RP: otrzymałam Dyplom i medal obchodów roku reymontowskiego – REYMONT 2000, za wkład ochrony dziedzictwa i działania na rzecz Kresów Wschodnich.
11 maja 2012 r. otrzymałam z nadania Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego brązowy medal „Gloria Artis”, przyznawany osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego.
Jestem inicjatorką, organizatorką i koordynatorką projektu „Polska Szkoła Mistrzów”. Idee projektu wsparła autorytetem Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej Pani Anna Komorowska, a jego pierwszy element "Śladami Mistrzów ...Wielkie Postacie na Saskiej Kępie" objął Patronatem Honorowym Burmistrz Dzielnicy Pragi Południe Pan Tomasz Kucharski. Od czerwca 2012 roku w ramach projektu rozpoczęłam współpracę z periodykiem SASKA KĘPA, gdzie prowadzę kolumnę: „Śladami Mistrzów ... Wielkie postacie na Saskiej Kępie”. Od października 2012 r. do czerwca 2014 roku prowadziłam 18 spotkań mego autorskiego projektu „Śladami Mistrzów ... Wielkie Postacie na Saskiej Kępie w ramach comiesięcznych spotkań w Klubie Kultury Saska Kępa przy ul. Brukselskiej 23 w Warszawie. Prowadzę moją kolumnę w periodyku SASKA KĘPA "Śladami Mistrzów... Wielkie Postacie na Saskiej Kępie".
Działam na rzecz Hospicjum Domowego, dzieci niewidomych, dzieci z domów dziecka, na rzecz ochrony Dziedzictwa Narodowego i ochrony Dziedzictwa Kultury Żydowskiej w Polsce.
Wyróżniona medalem im. M. Anielewicza w gronie osób, które mają szczególne zasługi dla ochrony dziedzictwa Kultury Żydowskiej w Polsce
Sejm RP - Dyplom i medal obchodów roku reymontowskiego – REYMONT 2000, za wkład ochrony dziedzictwa i działania na rzecz Kresów Wschodnich
11 maja 2012 r. z nadania Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego brązowy medal „Gloria Artis”, przyznawany osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego.

Moja rodzina jest mi wielkim wsparciem. Jej korzenie to Kresy Wschodnie. Jestem córką, wnuczką, bratanicą i siostrzenicą Kresowiaków, Sybiraków - wnuczką Legionisty - Piłsudczyka. Kocham szczerze mój kraj, i cieszy mnie każdy sukces rodaków bez względu na pochodzenie, posiadanie, wyznanie. On jest także i moim sukcesem i powodem szczerej radości i dumy. Wierzę, że każdego dnia możemy podzielić się ze sobą życzliwym słowem i uśmiechem bez powodu. Mam w sercu nadzieję, że każde doświadczenie służyć może wzrastaniu na które nigdy nie jest za późno! Wierzę w dobro, które jest w każdym człowieku. że "Miłość silniejsza jest niż Nienawiść"

Copyright © CMC Media dla ipragapoludnie.pl - Warszawa Praga Południe 2019