12°C bezchmurnie

Wiatrak na Wiatraku. Pomysł grochowskiego projektanta

Ulice, Wiatrak Wiatraku Pomysł grochowskiego projektanta - zdjęcie, fotografia

Jakub Dygara zachwycił wielu mieszkańców swoim pomysłem postawienia na rondzie Wiatraczna symbolicznego...wiatraka.

- Rozrastające się miasto nie docenia istoty takiego detalu krajobrazu. Zwieńczenie perspektywy ulicy, alei, placu powinna być perłą w zabudowie miejskiej. Z powodów głównie komunikacyjnych acz przypadkowych najbardziej charakterystycznym miejscem na Grochowie stał się plac Wiatraczna lecz bez planowanej dominanty, która aż się prosi. Rolę dominant w mieście przejmują najczęściej budowle wysokościowe i tak się stało w tym miejscu. Nasz Grochów poprzez niską, charakterystyczną dla peryferii zabudowę, nigdy nie otrzymał dominanty z prawdziwego zdarzenia. Wyjątek stanowi tu plac Szembeka z jego kościołem – wyjaśnia swój pomysł projektant na portalu społecznościowym.


Podkreśla też, że wiatrak poza pełnieniem funkcji dominanty, mógłby przejąć funkcje obecnego baraku pętli MZK i uwolnić nasze oczy od jego oglądania (przypomina on teraz miejski szalet).

 

 

źródło: FB

Miejsce zdarzenia mapa Warszawa Praga Południe


Wiatrak na Wiatraku. Pomysł grochowskiego projektanta komentarze opinie

  • Maggie - niezalogowany 2018-02-26 23:41:02

    Czy ten wiatrak pomoże w komunikacji na rondzie Wiatraczna ? Czy nie lepiej przeznaczyć pieniądze na modernizację ronda, aby włączenie się do ruchu w rondzie z ulic dojazdowych nie graniczyło z cudem ? Infrastruktura wokół ronda od lat rozwija się dynamicznie, a samo rondo z jego rozwiązaniami komunikacyjnymi zostało w XX wieku...

  • Gość - niezalogowany 2018-04-30 17:51:35

    A może zrob8ć tam naprawde rondo. A nie skrzyżowanie udające rondo. Dlatego wjazd czasem jest bardzo trudny.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iPragaPoludnia.pl