12°C umiarkowane opady deszczu

Głos przeciwko masowym biegom w Warszawie!

W miniony weekend odbył się Orlen Warsaw Marathon – Narodowe Święto Biegaczy, którego meta była przy Stadionie Narodowym, od al. Zielenieckiej.

W biegu nie uczestniczyłem bo nie przepadam za tego typu masowymi spędami. Aczkolwiek od razu powiem, że od kilku lat biegam, może nie za często, bo przeważnie raz w tygodniu, ale dość regularnie.

 

Nie mam nic przeciwko tego typu rywalizacji, ale zdecydowałem się jednak podzielić swoimi przemyśleniami na blogu i wyrazić krytyczny głos w tej sprawie. Nie wszyscy chcą w tego typu imprezach uczestniczyć i nie odpowiada mi to, że muszę przez taką masówkę cierpieć stojąc w korkach.

 

W tygodniu do korków w godzinach szczytu się przyzwyczaiłem, ale przy sobocie czy niedzieli, gdzie jest czas na regeneracje, naładowanie akumulatorów, nie mam ochoty psuć sobie nastroju z tego powodu, że ktoś zechciał sobie pobiegać ulicami miasta.

 

Albo róbmy takie biegi na obrzeżach miasta, np. po trasach w lesie, albo nie róbmy wcale. Jeśli ktoś chce sobie pobiegać na pokaz, by wrzucić później fotkę na fb, to proszę nie kosztem mojego wolnego czasu w weekend!

 

Widzę że nie jestem sam https://www.facebook.com/dosc.blokad.biegami

Głos przeciwko masowym biegom w Warszawie! komentarze opinie

  • Jaśka Mała 2014-04-16 18:47:51

    wiedząc wcześniej o biegu, może pan sobie opracować trasę na ten dzień., żeby nie mieć problemów. W sumie mógłby pan te dni spędzać na obrzeżach miasta, a nie polecać to biegaczom, bo dlaczego właśnie oni a nie pan. Miasto jest dla wszystkich i od czasu do czasu każdy ma prawo je zakorkować. Sherlock Holmes powiedział swojemu bratu Microftowi - nie wywołaj po drodze do domu III wojny światowej, bo wiesz przecież, jak to korkuje ulice... A to był tylko maraton. Swoją drogą, chyba nigdy nie spotkał pan na swojej drodze parkourowców.

  • Stanisław Kędzierski-Rek 2014-04-17 17:20:57

    Zgadzam się z autorem i całkowicie Go popieram .

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iPragaPoludnia.pl