Gocław potrzebuje parku. Jest pomysł i miejsce!

12/06/2018 12:31
Zieleń, Gocław potrzebuje parku pomysł miejsce! - zdjęcie, fotografia

Jak przysłowiowe grzyby po deszczu na Gocławiu powstają nowe bloki. Tym samym liczba mieszkańców szybko rośnie. Kolejne rodziny z małymi dziećmi osiedlają się w tej części dzielnicy.

Wszyscy potrzebują zielonych terenów na których można złapać chwile oddechu i spędzić wspólnie czas z dala od głównych arterii miasta. Jet pomysł gdzie na Gocławiu może powstać nowy park. Idealnym miejscem do tego jest teren zarezerwowany od lat pod Trasę Tysiąclecia.

- Rezerwa pod wspomnianą trasę jest ostatnim (dzikim dzisiaj) terenem zielonym z ekstensywnymi nasadzeniami starych, kilkudziesięcioletnich drzew. Takiego miejsca potrzebuje Gocław i cała dzielnica – pisze w interpelacji radny Dariusz Lasocki, który wystąpił do burmistrza o analizy w zakresie stworzenia parku.

 

 

 

foto ilustracyjne: pixabay

Gocław potrzebuje parku. Jest pomysł i miejsce! komentarze opinie

  • gość 2018-06-12 12:41:06

    Można prosić o dokładniejsze określenie danego terenu?

  • Gość - niezalogowany 2018-06-12 13:58:13

    Za blokiem Bora Komorowskiego 39, obok nowej budowy bloku, za szwedzkim wałem, vis a vis Osiedla SASKA (po drugiej stronie Bora-Komorowskiego). Aż do osiedla domów jednorodzinnych przy Wale Miedzeszyńskim.

  • gość 2018-06-12 20:09:15

    To chyba to https://www.facebook.com/Park1826

  • Gość - niezalogowany 2018-06-12 21:05:54

    Jest pomysł, jest i projekt zgłoszony do Budżetu Partycypacyjnego. Głosowanie 15-30 czerwca. www.facebook.com/Park1826 https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/projekt/13867?user= Kto chce parku, niech głosuje!

  • vbora - niezalogowany 2018-06-12 21:36:16

    chyba jakaś pomyłka z tym parkiem .zapraszam na park samochód setki ich stoi na ulicach goclawia i korki blokady do domów a radny park . paranoja!!

  • Gość - niezalogowany 2018-06-12 23:30:21

    Oczywiście park. Samochody zamienic na rowery oraz jeździć komunikacją miejską. A nie wielki panisko sam jeden w aucie spaliny zostawia na ulicach. Kierowcy myślcie trochę. A parkingi do podziemi. ;)

  • gość 2018-06-13 10:00:37

    A nie można uporządkować terenów nad kanałkiem zamiast masakrować tereny dzikie gdzie są miejsca lęgowe ptaków, gdzie mieszkają bobry itd?

  • Gość - niezalogowany 2018-06-13 15:17:29

    A co z terenem jeziorka? Mowie o tym jeszcze noe zagospodarowanym.Albo terenem gdzie sa dzialki kolo Promenady? Tam ma byc szkola wiec i park moglby byc,a teren jest:)

  • gość 2018-06-13 20:00:43

    Psy szczekają, karawana idzie dalej. Co na to deweloper? Fontannę dorzuci?

  • Gość - niezalogowany 2018-06-13 22:11:56

    Byłoby super! :) Brakuje na Gocławiu prawdziwego parku, a to miejsce ma potencjał.

  • Gość - niezalogowany 2018-06-14 02:13:17

    Już miała być tężnia i jakoś jej nie ma.. Co tu myśleć o parku skoro znaczenie prostszego i tańszego projektu nie udało się zrealizować

  • syriusz - niezalogowany 2018-06-14 11:24:18

    teraz wszędzie jest parcie na parki i podobne eko projekty, najlepszymi przykładami jest park centralny czy implant na chmielnej. nie widzę przeszkód, żeby i tutaj powstało coś zielonego i przyjemnego dla oka. warto walczyć o takie rzeczy.

  • Niki - niezalogowany 2018-06-20 23:18:09

    Ogólnodostępny park w okolicy nowej szkoły na Jana Nowaka to najlepsze miejsce!

  • gość 2018-06-28 16:56:13

    Jeszcze bardzo fajnym miejscem na powstanie nowego parku jest teren między trasą siekierkowską a rondem na początku Nowaka Jeziorańskiego

  • gość 2018-07-02 08:22:21

    czyli albo park albo ulica? to żart?

  • Elżbieta Wroniewska-Rejf 2018-08-03 13:32:50

    Odwieczny problem w mieście ;park czy parking. Czasami bywa trudno, ale może warto wypracować jakiś kompromis? Wydaje się rozsądna propozycja "niezalogowanego gościa". W miarę możliwości parkingi podziemne, parki wszędzie gdzie to jest możliwe i oczywiście nie niszczyć tego co już jest. Drzewa nie rosną zbyt szybko.

Dodajesz jako: |