19°C bezchmurnie

Pobity przez strażników czy czynna napaść na funkcjonariuszy straży miejskiej?

Bezpieczeństwo, Pobity przez strażników czynna napaść funkcjonariuszy straży miejskiej - zdjęcie, fotografia

Dzisiaj w internecie pojawiła się informacja o pobiciu przez strażników miejskich młodego mieszkańca Pragi Południe. Straż miejska przedstawia swoje stanowisko.

W sobotę nad ranem grupa sześciu osób wtargnęła przed jadący radiowóz straży miejskiej na Al. Waszyngtona. Wszyscy byli bardzo wulgarni i agresywni dopóki strażnicy nie wysiedli z samochodu. Wtedy zaczęli uciekać. Funkcjonariusze ujęli najbardziej agresywnego mężczyznę. Ten jednak nie zamierzał dać za wygraną. Nie dość że był bardzo wulgarny to jeszcze zaatakował strażników.

- W związku z powyższym zostały wobec niego użyte środki przymusu bezpośredniego – siła fizyczna, ręczny miotacz gazu, kajdanki. Na miejsce zdarzenia strażnicy wezwali policję i pogotowie ratunkowe. Ujęty mężczyzna nadal był agresywny, nie stosował się do poleceń, groził funkcjonariuszom oraz rodzinom strażników. Został umieszczony w części przewozowej radiowozu, gdzie kopał i uderzał głową w kratę. Strażnicy próbowali uspokoić mężczyznę. Bezskutecznie próbowała uspokoić go również przybyła na miejsce rodzina. Mężczyzna był także agresywny wobec załogi karetki pogotowia, która poprosiła o niezdejmowanie mężczyźnie kajdanek. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Do szpitala trafił również zaatakowany przez mężczyznę funkcjonariusz, który odniósł obrażenia i przebywa na zwolnieniu lekarskim - relacjonuje straż miejska. Czynności w związku z czynną napaścią na funkcjonariuszy, znieważeniem funkcjonariuszy oraz kierowaniem gróźb karalnych prowadzi policja oraz Wydział Kontroli Wewnętrznej Straży Miejskiej.


Sprawa budzi emocje. Mamy nadzieję, że już niedługo takich problemów nie będzie. Trwa ostatni etap wdrożenia systemu kamer personalnych dla strażników miejskich. 

 

 

 

źródło: SM

Pobity przez strażników czy czynna napaść na funkcjonariuszy straży miejskiej? komentarze opinie

  • JPS - niezalogowany 2017-12-18 19:53:53

    Czy pamiętacie pobicie tak dwa czy trzy lata temu w Szczecinku młodego człowieka w radiowozie przez tzw. "strażnika miejskiego" (Małe litery zamierzone!!!) z tego co pamiętam "trenującego" taekwondo. Też podobno był agresywny ale tzw. "strażnik miejski" miał pecha bo młody człowiek nagrał jego agresję telefonem. Jeszcze nie widziałem tzw. "strażnika miejskiego" który nie byłby moim zdaniem patolgią. Tzw. Straże Miejskie czy Wiejskie powstały jako projekcja kompleksu tzw. "samorządowców" (Jak można być samorządowcem mając poparcie promila mieszkańców?!), którzy koniecznie chcieli mieć formację do terroryzowania, bicia i okładania haraczami obywateli. Wszystkie te towarzycha należy rozgonić, zlikwidować. Już nie pamiętam ile było apeli by rozwiązać tę patologiczne formacje zatrudniające oprychów!!!

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iPragaPoludnia.pl