5°C pochmurno z przejaśnieniami

Remont ronda, chodników, nowe ścieżki rowerowe - spore zmiany na Grochowie

Ulice, Remont ronda chodników ścieżki rowerowe spore zmiany Grochowie - zdjęcie, fotografia

Trzech wykonawców jest zainteresowanych przeprowadzeniem prac na Grochowie. W ramach zmian, które zaplanowano na ulicy Stanisławowskiej, Dwernickiego i Szaserów jest remont chodników, budowa nowych przejść dla pieszych i miejsc postojowych oraz infrastruktura dla rowerów. Właśnie otwoarte zostały oferty w przetargu na te prace.

Oferty mieszczą się w przedziale 11-13 mln zł. Potencjalni wykonawcy zadeklarowali też wydłużenie gwarancji na wykonane prace do 60 miesięcy. Dokumenty będą teraz analizowane. Po wyborze wykonawcy ruszą prace w terenie. Realizacja jest zaplanowana do czerwca 2018 r.

Co się zmieni?

Zmiany obejmą odcinek od ul. Chodakowskiej do ul. Chłopickiego. Na odcinku 2,7 km wyremontowane zostaną stare chodniki. Zamiast zniszczonych płyt i kostki pojawią się nowe płyty betonowe 50x50 cm. W sumie ułożymy ponad 14 tys. m kw. chodnika. Piesi zyskają również wygodne perony przystanków autobusowych. Powstanie nowy przystanek „Podskarbińska 03” wyposażony w wiatę. Na skrzyżowaniach z ulicami Serocką oraz Nasielską zostaną wyznaczone brakujące przejścia dla pieszych.

Wybudowana zostanie też infrastruktura dla rowerów: wzdłuż ul. Szaserów powstanie droga dla rowerów, zaś na ul. Dwernickiego i Stanisławowskiej – pasy rowerowe na jezdni. Nowa trasa połączy się z remontowanym właśnie odcinkiem drogi dla rowerów na ul. Szaserów – w ten sposób powstanie rowerowy korytarz, który może być alternatywą dla jazdy rowerem wzdłuż ul. Grochowskiej.

Zmiany obejmą również jezdnię. Prace zostaną skoordynowane z wymianą nawierzchni na ul. Dwernickiego. Wyremontowane zostanie rondo u zbiegu ulic Stanisławowskiej i Terespolskiej. Tymczasowe wygrodzenia z barier betonowych ustąpią miejsca estetycznej, kamiennej wyspie. Wzdłuż ul. Stanisławowskiej powstaną nowe miejsca postojowe z zatokach. Szeroka jezdnia pozwala na jednoczesne wyznaczenie wygodnej infrastruktury dla rowerzystów oraz miejsc postojowych.

Inwestycja obejmuje również modernizację sygnalizacji świetlnej na całym ciągu. Równolegle planowana jest też budowa nowych świateł u zbiegu ul. Dwernickiego i ul. Kickiego. W ramach inwestycji posadzone zostanie 29 nowych drzew i kilka tysięcy krzewów.

Remont ronda, chodników, nowe ścieżki rowerowe - spore zmiany na Grochowie komentarze opinie

  • Tomek - niezalogowany 2017-10-20 14:01:05

    Wreszcie coś dla rowerzystów. Grochów to biała plama na rowerowej mapie miasta - od dawna. Na lokalnych ulicach drogi dla rowerów nie są potrzebne ( nowe komfortowe nawierzchnie ulic takich jak Kobielska , Siennicka ) , ale na Dwernickiego / Szaserów to konieczność. Chodniki też w opłakanym stanie. Lepiej późno , niż wcale. To kolejny krok w celu zmniejszenia przepaści pomiędzy dzielnicami nowoczesnymi , a tymi wiekowymi już. Tak trzymać i czekamy na więcej.

  • gość 2017-10-31 10:45:26

    Kiedy się ktoś zajmie ul. Siennicka 36a i Dwernickiego 29 ????? asfalt, chodniki latarnie wszystko tam jest do wymiany a zakres niewielki

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iPragaPoludnia.pl