4°C pochmurno z przejaśnieniami

Remont Szaserów - hałas przez całą dobę utrudnia życie mieszkańcom

Trwa remont ulicy Szaserów. Dobre wieści dla okolicznych mieszkańców, bo już niebawem pojadą po nowiutkiej nawierzchni. Zanim jednak to nastąpi, mają dość. Hałas trwający całą dobę znacznie utrudnia im życie.

- Prace z użyciem młotów pneumatycznych trwają 7 dni w tygodniu, młoty pneumatyczne pracują czasem do 2-3 w nocy. Panuje straszny hałas który uniemożliwia spanie w nocy i funkcjonowanie w dzień w mieszkaniach w okolicy. Nie da się myśleć ani pracować, dzieci budzi w nocy potworny hałas, klaksony, zdzieranie nawierzchni. Dziś jest niedziela, maszyny pracują od siódmej. Nie wiem kto wydał pozwolenie na takie roboty w takim trybie ale to chyba nadużycie kosztem funkcjonowanie i zdrowia ludzi w okolicy - napisała do nas wczoraj Pani Ola.

Zapytaliśmy Zarząd Dróg Miejskich o tę sytuację. Dlaczego nawet w nocy trwają prace uniemożliwiające mieszkańcom normalne funkcjonowanie? Wygląda na to, że trzeba uzbroić się w cierpliwość...

- Ze względu na technologię prac – m.in. konieczność pozostawienia do wyschnięcia nowo ułożonych warstw nawierzchni – roboty muszą być wykonywane całą dobę, także w nocy. W przeciwnym razie remont trwałby znacznie dłużej i stanowiłby znacznie większe utrudnienie dla mieszkańców. Dlatego wykonawca ma zgodę na wykonywanie prac w porze nocnej. Mieszkańców przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość - mówi Mikołaj Pieńkos z ZDM.

Remont Szaserów - hałas przez całą dobę utrudnia życie mieszkańcom komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iPragaPoludnia.pl