3°C bezchmurnie

SKO odblokowało budowę szkoły przy Nowaka-Jeziorańskiego

Szkolnictwo, odblokowało budowę szkoły Nowaka Jeziorańskiego - zdjęcie, fotografia

Przypomnijmy historię: działkowcy z ROD „Perkun” na Gocławiu, a w zasadzie jak podkreśla Urząd Dzielnicy, funkcjonariusze Okręgowego Mazowieckiego Zarządu PZD, odwołali się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego od decyzji umożliwiającej rozpoczęcie budowy zespołu szkolno-przedszkolnego w rejonie ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego na Gocławiu.

Inwestycja, w wyniku której, na prawie 100-tysięcznym osiedlu, mają przybyć 24 oddziały szkolne i 7 oddziałów przedszkolnych miała ruszyć już w maju. Odwołanie opóźniło budowanie na wiele miesięcy.

W uzasadnieniu odwołania użyto argumentów najcięższego kalibru. O ważeniu interesu publicznego i interesu prywatnego, o pogarszającym się stanie środowiska i powietrza w Warszawie. O braku wzmianki o odszkodowaniach dla działkowców a także ( i to w pierwszej kolejności ) o nie wydaniu przez dzielnice decyzji dopuszczającej OZM PZD do postępowania „na prawach strony”. Wnioskujący domagali się uchylenia decyzji w całości.
Plany dzielnicy dotyczące tej tak ważnej dla Gocławia budowy, protestujący znali od dawna. Konsultowano je na każdym etapie tworzenia miejscowego planu dla tego obszaru. Wyglądało na to , że dzielnica dogadała się z większością działkowiczów i że to wystarczy. Jak widać, nie wystarczyło.
Zatrzymanie prac nad tą inwestycją zaniepokoiło wielu mieszkańców Gocławia. Z tym większą radością informujemy, że Samorządowe Kolegium Odwoławcze orzekło utrzymanie w mocy zaskarżoną decyzję organu I instancji, czyli oddaliło skargę dotyczącą lokalizacji tej inwestycji. Decyzja ta odblokowała prace i spowodowała, że aktualnie trwa sprawdzanie projektu budowlanego zespołu szkolno-przedszkolnego przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Kolejnym krokiem będzie wystąpienie z wnioskiem o pozwolenie na budowę.

 

 

 

źródło: FB/UD


SKO odblokowało budowę szkoły przy Nowaka-Jeziorańskiego komentarze opinie

 • gość 2017-06-07 12:11:16

  No i fatalnie. Działek będzie mniej, tlenu będzie mniej, betonu więcej.,..

 • gość 2017-06-07 14:35:20

  No i ŚWIETNIE! Wreszcie będzie nowa szkoła a nie tylko bloki i markety. Do tego okolica zrobi się z lekka mniej odludna.

 • gość 2017-06-07 16:08:45

  Zupełnie absurdalne o tym tlenie i betonie, bo działek nie będzie. Działki nie są elementem śródmiejskim. Taka argumentacja to jakiś automat...

 • gość 2017-06-07 19:29:53

  Cieszy ta informacja. Osiedli w okolicy mnóstwo przybyło. Większość chyba zamieszkana przez młode pary, tylko patrzeć jak za kilka lat dzieci na Gocławiu przybędzie.

 • gość 2017-06-19 15:03:48

  Zbędna, nikomu nie potrzebna inwestycja, która zaowocuje tylko zwolnieniami nauczycieli ze szkół na Saskiej Kępie :(

 • gość 2018-05-21 11:30:36

  No i świetnie! Przedszkoli na Gocławiu jak na lekarstwo a osiedla budują hurtowo.

 • gość 2018-07-06 09:33:31

  Do tej pory najwięcej szkół wybudowano za PRL, taka prawda, a ci którzy za PRL dostali działki, co do których nie mają żadnych praw własności, teraz najbardziej protestują, i mają najwięcej do powiedzenia, bo grille mogą sobie tam porozpalać i zatruwać powietrze, rzekomi obrońcy środowiska...a dzieci mają się tłoczyć w starych pękających w szwach szkołach. Żenujące są niektóre wypowiedzi

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iPragaPoludnia.pl