9°C bezchmurnie

Zmiany w Parku nad Balatonem

Zieleń, Zmiany Parku Balatonem - zdjęcie, fotografia

Mieszkańcy Gocławia kochają to miejsce. Zielone serce osiedla ściąga w sezonie wiele osób chcących odetchnąć od zgiełku i huku stołecznych ulic. Warto przypomnieć za urzędem dzielnicy, że park nad Balatonem powstał właściwie z niczego. Był budowany na pustkowiu. Wykorzystano tylko nieckę wodną, będącą pozostałością po osuszania terenu dawnego lotniska i budowie osiedla. 

- W najbliższym czasie, w miarę pozyskiwania środków i sukcesywnej realizacji zaplanowanych działań, Park nad Balatonem czekają kolejne zmiany. Z myślą o poprawie komfortu odwiedzających park mieszkańców, od strony ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego, zbudowana zostanie ogólnodostępna toaleta. Z kolei, mając na uwadze bezpieczeństwo i komfort najmłodszych użytkowników placu zabaw, zostanie zmieniona jego nawierzchnia na dwuwarstwowe, bezspoinowe i kolorowe podłoże - informuje urząd dzielnicy. To nie wszystko. Pojawią się też nowe rośliny w obrębie placu zabaw -10 klonów, które powinny zapewnić więcej cienia w upalne dni. Kolejne 10 drzew pojawi się w okolicy ul. Kapelanów.
 

 

 

źródło: FB/UD


Zmiany w Parku nad Balatonem komentarze opinie

  • Elżbieta Wroniewska-Rejf 2018-08-03 13:13:44

    Bardzo dobry pomysł. Na Gocławiu jest niewiele "zielonych" miejsc. Trzeba więc cenić i szanować to co mamy. Swoją drogą może trzeba pomyśleć o stworzeniu kolejnych "zielonych" miejsc

  • biegacz - niezalogowany 2018-08-18 19:07:23

    Parki na Pradze powinny przejść wyczekiwane przez mieszkańców remonty. Skaryszak to miejsce w którym cała masa warszawiaków kocha odpoczywać i spędzać nie tylko latem czas wolny. Praga w ostatnich latach bardzo pozytywnie się zmieniła jednak jej zielone części wciąż jednak potrzebują pracy. Mam nadzieję że dzięki zmianom i szybkim rewitalizacjom można będzie się z nich cieszyć jeszcze tej zimy bo nie tylko mieszkańcy prawostronnej Warszawy odwiedzają te parki.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iPragaPoludnia.pl