3°C bezchmurnie

Gocław: przepełniona przychodnia, bez szans na nową

Opieka zdrowotna, Gocław przepełniona przychodnia szans nową - zdjęcie, fotografia

Wszyscy wiemy, że dostanie się do lekarza na Gocławiu graniczy z cudem. Niestety nic nie zapowiada polepszenia sytuacji. Nowa przychodnia powstanie na Pradze, jednak nie w tej części dzielnicy...

- Prywatna wizyta u lekarza specjalisty to dzisiaj koszt od 100 do 200 zł a zdarza się nawet więcej. Badania diagnostyczne i specjalistyczne kosztują krocie. Nie stać na to nie tylko pracujących i zarabiających średnią krajową, ale przede wszystkim nie stać osób starszych i schorowanych – podkreśla radny Dariusz Lasocki , autor apelu do władz dzielnicy Praga-Południe i urzędu miasta o nową placówkę służby zdrowia na Gocławiu.

Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego istnieje na Pradze-Południe od 1973 r. i liczy obecnie 10 przychodni. Ale od lat 70-tych zmieniło się wiele tak w strukturze osób korzystających ze służby zdrowia jak i w licznie tych osób. Te 10 przychodni „obsługuje” dzisiaj prawie 200 tysięcy mieszkańców dzielnicy, czyli potężne miasto wojewódzkie jak chociażby Rzeszów.

- Ponad 60-70 tysięcy to sam Gocław i niestety jedna, bardzo prężna, ale nadal jedna przychodnia na Abrahama 16. W ślad za wzrostem liczby mieszkańców, który jest konsekwencją rozrostu tkanki mieszkaniowej na Pradze-Południe, iść winno równolegle dostarczanie usług publicznych. Połowa z naszych podatków pozostaje w samorządzie i śmiało możemy czuć się i współgospodarzami dzielnicy, a także wymagać odpowiedniej jakości usług. I dodaje, że nie przyjmuje do wiadomości odpowiedzi jakiej na jego wniosek udzielił Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego pod koniec lutego, że nie ma możliwości utworzenia nowej placówki. Liczę tutaj na wsparcie Burmistrza dzielnicy, w tej sprawie nic nas zapewne nie dzieli a łączy troska o dobro mieszkańców Gocławia – konstatuje radny z Gocławia Dariusz Lasocki.

 

 

 

 

Foto: googlemaps

Władze SZPZLO nie planują powiększenia swojej oferty na Gocławiu, jednak trwają starania o budowę przychodni przy ul. Styrskiej. SZPZLO ma prawo do nieodpłatnego korzystania z działki, na której planowane jest powstanie wielofunkcyjnej przychodni dla dzieci i młodzieży. Pieniędzy jednak jest zbyt mało, projekt czeka na dofinansowanie miasta.


Gocław: przepełniona przychodnia, bez szans na nową komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iPragaPoludnia.pl