19°C bezchmurnie

Grochów: z tasakiem i siekierą na sąsiadów

Bezpieczeństwo, Grochów tasakiem siekierą sąsiadów - zdjęcie, fotografia

Wczoraj, po godz. 21.00 patrolowcy zostali skierowani na interwencję do jednego z mieszkań na Grochowie. Na miejscu funkcjonariusze zastali kobietę, która powiadomiła o groźbach sąsiada i jego niebezpiecznych zachowaniach wobec wszystkich mieszkańców kamienicy.

Z relacji zgłaszającej wynikało, że mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu zaczepia różnie osoby, nachodzi w domu, żąda od nich pieniędzy grożąc śmiercią, podpaleniem kamienicy lub użycie tasaka albo siekiery które nosi ze sobą. W dniu interwencji taka sytuacja spotkała córkę zgłaszającej. Wcześniej jednak podobne zdarzenia miały już miejsce kilkakrotnie.

Zawiadamiająca opisała wygląd mężczyzny i policjanci od razu przystąpili do poszukiwań. Dosłownie chwilę później kilka ulic dalej mundurowi zauważyli 62-latka. Podczas interwencji Krzysztof K. był agresywny, krzyczał, szarpał się, odgrażał. Miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany.

Sprawa trafiła do wydziału dochodzeniowo-śledczego. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, przesłuchali świadków. Po skompletowaniu materiału dowodowego, przedstawili zarzuty kierowania gróźb karalnych i doprowadzili Krzysztofa K. do prokuratury. Dziś sąd rozpatrzy wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec podejrzanego.

 

 

 

 

źródło: KSP

Grochów: z tasakiem i siekierą na sąsiadów komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się