1°C pochmurno z przejaśnieniami

Kameralna galeria u zbiegu ulic Grochowskiej i Zamienieckiej

Galeria Grochowska - to nowy pomysł na teren u zbiegu Grochowskiej i Zamienieckiej. Budowa obiektu ma rozpocząc się w tym roku, a zakończyć już w przyszłym.

Jak opisuje Kawiarnia Kicia Kocia, projekt budynku wpisuje się w kontekst modernistycznej kamienicy nawiązując do niej skalą, kształtem bryły i jej detalami - np. balustradą w modnym w latach 30. stylu okrętowym. Symetrycznie w stos. do powyższej kamienicy wypełnia narożnik. 

Czym będzie różnic się ta galeria od niedalekiego Tesco czy Promenady? Ten obiekt z założenia ma być kameralny. 

 

 

 

 

 

 

 

 

wizualizacja: FB/Kawiarnia Kicia Kocia


Kameralna galeria u zbiegu ulic Grochowskiej i Zamienieckiej komentarze opinie

 • gość 2017-07-27 10:37:53

  Jakim cudem budynek wpisuje się w kontekst, będąc niemal dwukrotnie wyższy od sąsiednich?

 • Gość - niezalogowany 2017-07-27 10:53:51

  I taka wielkosc jest kameralna?

 • Gość - niezalogowany 2017-07-27 13:03:47

  Pewnie, powyrzucali ludzi na bruk, niektórzy stali się bezdomni dla kolejnego dziadostwa....

 • gość 2017-07-27 18:04:55

  Tuż obok jest "galeria", która miała zastapić dawny bazar Szembeka - na górę (do właściwej "galerii" chodzi się do starej pasmanterii, przeniesionej z placu i do toalety - tak "niezbędna była "galeria", przeciw jej powstaniu byli klienci i sprzedający z bazaru, ale kogo to? Teraz wysokimi czynszami zarządzik próbuje spłacić kredyty. Ciekawe po jaką ch erę następne badziewie?

 • gość 2017-08-07 09:49:45

  he he, następne galeria na Grochowie, w której nie będzie sklepów. Tuż obok jest nowa na bazarze Szembeka otwarta od chyba2 lat i u góry są głównie puste przestrzenie. Tak przepowiadałem i tak jest. Tej galeryjce też nie wróżę dobrze. Fajnie, że zrównali z ziemią ten okropny budyneczek na rogu, ale robić tam kolejną galeria - śmiechu warte. Mieszkam blisko, ale chodzić tam nie będę. Wszystko co mi potrzeba mam na parterze bazaru szembeka i tyle. A galerie niech sobie właściciele wsadzą w nos.

 • gość 2017-08-13 10:24:55

  Na górze jest pusto, bo nie ma ciekawych sklepów. Meble kupuje się raz na kilka lat. A spróbujcie kupić na bazarze fajną bluzkę koszulową, ciekawy płaszczyk, sweter, dobrze skrojone modne spodnie itp. Nic z tego. Ale ja i tak lubię ten bazar i często tam chodzę. Myślę, że wysokie czynsze odstraszają sprzedawców którzy chcieli by sprzedawać dobre rzeczy w umiarkowanej cenie. Obniżcie czynsze a może przyciągniecie sprzedawców.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iPragaPoludnia.pl