5°C pochmurno z przejaśnieniami

Od ronda Wiatraczna do Radzymińskiej - ruszyły konsultacje w sprawie obwodnicy śródmiejskiej

Ulice, ronda Wiatraczna Radzymińskiej ruszyły konsultacje sprawie obwodnicy śródmiejskiej - zdjęcie, fotografia

Ruszają konsultacje dotyczące obwodnicy śródmiejskiej. To bardzo ważna informacja dla mieszkańców Pragi, bo odcinek drogi o którym mowa bedzie przebiegał między rondem Wiatraczna a ul. Radzymińską. Dzięki temu powstanie wygodne połączenie z Targówkiem.  

Obwodnica śródmiejska od ronda Wiatraczna do ul. Radzymińskiej rozpoczyna się w rejonie skrzyżowania ul. Międzyborskiej z al. Stanów Zjednoczonych i przebiega przez rondo Wiatraczna, ul. Wiatraczną i tereny kolejowe. Po stronie Targówka ma znaleźć się w linii obecnej ul. Zabranieckiej i Naczelnikowskiej, a zakończyć węzłem z ul. Radzymińską na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Pratulińska”.

W czasie konsultacji będzie można zapoznac się z projektem. Co w nim znajdziemy?  Jednopoziomowe skrzyżowanie al. Stanów Zjednoczonych z ul. Grenadierów, będa na nim wszystkie relacje skrętne. Jak opisuje Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych, w projekcie ruch lokalny poprowadzono na poziomie terenu, a jezdnie główne obwodnicy tunelem o długości 890 m pod rondem Wiatraczna. Wyjazd z tunelu przewidziano za skrzyżowaniem ul. J. Dwernickiego, Szaserów i Wiatracznej. Nad terenami kolejowymi droga przebiegać ma wiaduktem o długości około 800 m (z przystankami komunikacji miejskiej w rejonie planowanego przystanku PKP Warszawa Wiatraczna) do ul. Zabranieckiej i dalej jej śladem do ul. Księżnej Anny, gdzie powstać ma jednopoziomowe skrzyżowanie. Następnie jezdnie główne obwodnicy poprowadzone byłyby wiaduktem nad linią kolejową i dalej śladem ul. Zabranieckiej do skrzyżowania jednopoziomowego z Trasą Świętokrzyską. Obwodnicę w tym miejscu zaprojektowano tak, aby w jak najmniejszym stopniu ingerować w teren objęty ochroną konserwatora zabytków znajdujący się przy ul. Siarczanej 6. Za skrzyżowaniem z Trasą Świętokrzyską obwodnica miałaby przebiegać śladem ul. Naczelnikowskiej, wzdłuż nasypu kolejowego. Zaproponowany projekt węzła z ul. Radzymińską umożliwia etapowanie prac i przedłużenie obwodnicy śródmiejskiej do ronda Żaba.

Ruch pieszy wzdłuż projektowanej drogi ma być poprowadzony obustronnymi chodnikami. Rozwiązania dla ruchu rowerowego przewidują obustronną drogę rowerową do ul. W. Chrzanowskiego, następnie poprowadzenie ruchu rowerowego po wschodniej stronie wiaduktu nad terenami kolejowymi i dalej po tej samej stronie nowo projektowaną drogą do ul. Birżańskiej i Radzymińskiej.

Wiadomo już kiedy odbęda się spotkania w ramach konsultacji. Będzie ich kilka, więc warto na któreś się wybrać: 

• 4 i 18 listopada 2017 r. (sobota), godz. 11.00-16.00, Centrum Społeczne Paca 40, ul. Paca 40

• 14 listopada 2017 r. (wtorek), godz. 17.30-20.00, LO im. S. Wyspiańskiego,
ul. Międzyborska 64/70

• 13 grudnia (środa) 2017 r., godz. 17.30-20.00, LO im. S. Wyspiańskiego,
ul. Międzyborska 64/70  

 

 

 

 

źródło: UM/ZMID

Od ronda Wiatraczna do Radzymińskiej - ruszyły konsultacje w sprawie obwodnicy śródmiejskiej komentarze opinie

  • gość 2017-12-11 20:11:41

    jest piekna oby tylko byla

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iPragaPoludnia.pl