4°C rozproszone chmury

Pomniki smoleńskie na Pradze Południe? Czemu nie!

Pomniki, Pomniki smoleńskie Pradze Południe Czemu - zdjęcie, fotografia

O dłuższego czasu śledzę dyskusję, a raczej spór polityczny wokół budowy pomników smoleńskich w centrum Warszawy. Ostatnio poseł Jacek Sasin zaprezentował jak będą one wyglądały i gdzie mają stanąć.

Lokalizacja Krakowskiego Przedmieścia budzi wątpliwości i w sumie się nie dziwię. Ja się zastanawiam czy nie prościej by było gdyby postawiono je gdzie indziej. W naszej dzielnicy, na Pradze Południe. Dlaczego i gdzie? Już tłumaczę. Pomniki można by postawić w miejscu aktualnie stojącego pomnika Wdzięczności Żołnierzom Armii Czerwonej w Parku Skaryszewskim i w miejsce Pomnika Berlinga przy trasie łazienkowskiej.

Pomniki te nie budzą powszechnej sympatii i raczej nie kojarzą się dobrze. Już dawno powinny zostać zlikwidowane. Zburzmy je i na ich miejsce postawmy pomniki zasłużonym Polakom. Czy takie rozwiązanie nie byłoby lepsze?

Pomniki smoleńskie na Pradze Południe? Czemu nie! komentarze opinie

 • gość 2017-10-30 14:39:44

  nie, głowna aleja Parku Paderewskiego powinna być otwarta tak jak to przewidziano przed wojną!!! Tam nie ma miejsca na żadne syfne pomniki

 • gość1 - niezalogowany 2017-10-30 18:46:59

  Absolutnie nie. I tak za dużo wszędzie polityki.

 • gość 2017-10-31 11:39:13

  niech pan Marek Krasowski postawi sobie pomnik u siebie w domu

 • gość 2017-10-31 16:24:12

  Nie, ale dzięki. Ale jak autor chce pomnik stawiać to niech wstawi sobie takowy do salonu, albo sypialni, Część z tzw przez autora "zasłużonych polaków" równie źle się kojarzy co wymienione pomniki.

 • Gość - niezalogowany 2017-11-01 14:26:35

  ....a nawet kojarzy się jeszcze gorzej. Tamte stare pomniki juz tak wrosły w pejzaż, ze są niemal niewidoczne. Pomnik na Powązkach zupełnie wystarczy. Przestańmy. Elenrowac tragedie i upajać się śmiercią!!!!! Błagam, wróćmy do żywych i budujmy wspólnotę patrząc w przyszłość i dookoła zamiast zamykać sie w tym prowincjonalnym grajdołku, który nie interesuje sie innymi i światem zewnętrznym !!!!!

 • gość 2017-11-05 22:44:31

  Czy te pomniki życie przywrócą tym ludziom, które nota benne stracili m.in. przez brawurę polskich pilotów. Wiec tez jestem zdania, ze dość juz tych pomników. Trzeba z żywymi naprzód iść...

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iPragaPoludnia.pl