Funkcjonariusze z KRP na Pradze-Południe schwytali pewnego 38-latka, któremu chyba wydawało się, że przestępstwa ujdą mu na sucho.
Na Grochowie noc upłynęła pod znakiem tragedii... Wcześniej pisaliśmy na temat pożaru samochodu osobowego; kierowcom pomogli wówczas funkcjonariusze. O zagrożeniu na ul. Paryskiej, przy jednej ze szkół, również informowaliśmy - rodzice tamtejszych uczniów starają się o zmiany.
Operacyjni z Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu zatrzymali 38-latka. Mężczyzna, jak ustalili policjanci, najpierw przywłaszczył portfel z dokumentami, pieniędzmi i kartą płatniczą, a potem 9 razy posłużył się kartą bankową podczas płacenia za zakupy.
Policjanci zajmujący się przestępczością przeciwko mieniu na podstawie dokonanych sprawdzeń, zabezpieczonych dowodów i pozyskanych informacji ustalili operacyjnie, kim jest mężczyzna, który pod koniec ubiegłego roku przywłaszczył portfel z dokumentami, gotówką i kartą bankową.
Operacyjni pojawili się w miejscu, gdzie podejrzany miał przebywać i go zatrzymali.
38-latek nie zaprzeczał, że dopuścił się tych przestępstw. Potwierdził, że po znalezieniu portfela, dopóki karta nie została zastrzeżona, korzystał z możliwości płacenia za zakupy, a kiedy przestała działać, wyrzucił ją.
Zebrany przez śledczych z Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu 3 zarzutów: przywłaszczenia, dziewięciokrotnego posłużenia się przywłaszczoną kartą i jednorazowego usiłowania jej użycia.
Zobacz także:
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze