11°C słabe opady deszczu

Uwaga na kanarów. W grudniu więcej kontroli?

Komunikacja, Uwaga kanarów grudniu więcej kontroli - zdjęcie, fotografia

W ubiegłym tygodniu przemieszczając się po mieście komunikacją miejską byłem kontrolowany już 3 razy! Na szczęście mam ważny bilet, ale zaciekawiło mnie to. Ostatni raz proszono mnie o bilet w autobusie chyba w lipcu. A w tygodniu już trzy razy!!

Raz w miniony poniedziałek w metrze. Dwa razy w autobusie wczoraj.  Skąd nagle tyle kontroli? Miałem pecha, czy co?

Mam znajomego który współpracuje z ZTMem, więc pozwoliłem sobie o kontakt z nim i pytanie co się dzieje. I co ciekawe, uzyskałem informację, że z informacji które on posiada, właśnie zaczęły się wzmożone kontrole w autobusach i tramwajach!

Czyżby ktoś chciał sobie dorobić przed świętami? Oczywiście nie uważam, że powinno jeździć się na „gapę”, ale wiem, że czasem po prostu nie ma innego wyjścia :( Gdy kasy nie ma, a na uczelnie trzeba dojechać to co zrobić :( Tak więc drogie koleżanki i drodzy koledzy uważajcie by w grudniu na święta nie dostać pod choinkę mandatu ;)  
 

Uwaga na kanarów. W grudniu więcej kontroli? komentarze opinie

  • gość 2015-11-30 21:10:46

    to prawda, dzisiaj w jednym autobusie kanar skroił dwie osoby xD

  • gość 2015-11-30 21:10:54

    to prawda, dzisiaj w jednym autobusie kanar skroił dwie osoby xD

  • gość 2015-11-30 23:08:24

    raczej dwie osoby nakryto na tym, że skroiły pozostałych pasażerów. Jeżdżenie na gapę to złodziejstwo. Nie ładujesz się przecież do cudzego samochodu i nie każesz wozić za darmo.

  • gość 2015-11-30 23:43:32

    wymaganie by osoba pracująca w warszawie i płacąca podatki miastu, płaciła za dojazd do pracy komunikacją miejską - to jest złodziejstwo. A kanarzy to reketerzy XXI wieku.

  • gość 2015-12-01 00:44:50

    brawo dla osoby wyżej !! dobrze napisane :) !

  • gość 2015-12-01 12:53:16

    Jeżdżenie na gapę to może i złodziejstwo - ale jak nazwać ceny biletów i wysokość mandatów w stosunku do popularnych w Warszawie stawek śmieciowych 5 - 7 złotych za godzinę ?? Kiedyś zrobienie podstawowych zakupów czy kupienie biletu było jak strzepnięcie palcami. Teraz przeciętny Polak liczy każdy grosz ! Tego nikt nie bierze pod uwagę. Jeśli jadę na gapę to nie ze złej woli czy z chęci okradzenia ZTM !

  • gość 2015-12-01 16:59:58

    Właśnie jak czytam ten wpis to jadę busem na gape xD

  • gość 2015-12-01 17:00:03

    Właśnie jak czytam ten wpis to jadę busem na gape xD

  • gość 2015-12-01 19:49:28

    Jak wam tak szkoda 100 zł miesięcznie na doładowanie karty to z*********ć piechotą, a nie sztuczny tłum w komunikacji miejskiej robicie.

  • gość 2015-12-07 11:54:12

    nie szkoda, stówka to pryszcz. Banda zjebow z ZTM jednak ani złotówki ode mnie nie zobaczy.

  • gość 2015-12-10 11:19:51

    o kurcze ja jeżdżę od września bez biletów i na szczęście do tej pory nikogo nie spotkałam