24°C bezchmurnie

Kładka pod Łazienkowskim będzie przedłużona!

Most Łazienkowski jest szóstym mostem nad Wisłą z infrastrukturą rowerową. Otwarta niedawno kładka od samego poczatku cieszy się duzym zainteresowaniem amatorów dwóch kółek i nic w tym dziwnego biorąc pod uwagę wygodne połaczenie jakie otrzymali.

Dzisiaj na lewym brzegu Wisły kładki łączą się z drogami rowerowymi na Cyplu Czerniakowskim, a na praskim – z drogą rowerową wzdłuż Wału Miedzeszyńskiego. Wybudowana została także dodatkowa kładka nad Wałem Miedzeszyńskim (po północnej stronie węzła Trasy Łazienkowskiej), która łączy się z drogą dla rowerów wzdłuż al. Stanów Zjednoczonych. Jest również rampa pozwalającą dostać się na plażę i ścieżkę rekreacyjną na praskim brzegu Wisły. Okazuje się, że będzie jeszcze lepiej, ale na to chwilke musimy poczekać. Zaplanowano bowiem przedłużenie kładki w ramach prac remontowych wiaduktów Trasy Łazienkowskiej nad Parkiem Agrykola. Za niespelna dwa lata  ma powstać ścieżka rowerowa od Wisłostrady do placu na Rozdrożu.

Kładka pod Łazienkowskim będzie przedłużona! komentarze opinie

  • gość 2017-08-25 03:08:10

    Na lewym brzegu kładka powinna łączyć się z choćby chodnikiem ulicy Czerniakowskiej. Teraz jadąc od strony torwaru, nijak się dostać się na kładkę. Trzeba koło zataczać i jechać po dziurach. Co wieczorem nie jest bezpieczne, ani przyjemne.

  • gość 2017-08-27 19:45:09

    Przepraw dla rowerzystów w warszawie jest mało. Ścieżki cały czas powstają jednak do europy bardzo nam daleko. Ponieważ tam takie przeprawy funkcjonują sprawnie już od kilku lat. Wydaje mi się, że w Polsce będzie tak samo , trzeba tylko dłużej poczekać na zakończenie prac. Jedną z ciekawszych kładek i z pewnością ważniejszych będzie ta która połączy bezpośrednio Pragę i Powiśle.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iPragaPoludnia.pl