19°C bezchmurnie

Prace idą pełną parą - komfortowo i bezpiecznie rowerem na Szaserów

Prace na szeserów idą bardzo szybko. Trwa układanie asfaltu na drodze rowerowej. Wzdłuż niej pojawiły się nasadzenia. Przypomnijmy projekt:

Istniejąca do niedawna droga dla rowerów na ul. Szaserów powstała kilkanaście lat temu. W audycie prowadzonym jakiś czas temu wspólnie z rowerzystami została ona uznana za jedną z gorszych w Warszawie. Stwierdzone problemy, jak np. liczne słupy stojące zbyt blisko drogi dla rowerów, skłoniły nas do gruntownej przebudowy tego odcinka.

Teraz wprowadzane są zmiany. Stara droga dla rowerów o długości ok. 1 km zyska nową asfaltową nawierzchnię. Zmienił się też jej przebieg – zostanie wyprostowana. 

To nie koniec zmian na ul. Szaserów. Dzięki wsparciu Unii Europejskiej na dalszym odcinku ulicy powstanie nowa trasa rowerowa, która połączy się z tą już istniejącą. W ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych planowana jest budowa trasy rowerowej w ciągu ulic Stanisławowskiej (odc. od Mińskiej do Dwernickiego), Dwernickiego (odc. od Stanisławowskiej do Szaserów) i Szaserów (odc. od Dwernickiego do Chłopickiego). W ten sposób powstanie spójny rowery korytarz dla rowerzystów z Grochowa i Gocławka, a także dalej położonych osiedli.

 

 

 

 

źródło: UM

Prace idą pełną parą - komfortowo i bezpiecznie rowerem na Szaserów komentarze opinie

  • gość 2017-09-20 21:32:57

    czekamy na veturilo w okolicach podolskiej! :P

  • Wojtek - niezalogowany 2017-09-24 21:18:40

    Trasy rowerowe w stolicy są jeszcze mało dopracowane. Cieszę się jednak, że widać trwające nad nimi prace. Czytałem również, że powstanie kładka łącząca Powiśle z Pragą. Gdyby te wszystkie prace rzeczywiście zakończyły się terminowo i z sukcesem rowerzyści oraz piesi mogliby mówić o wielkiej poprawie komunikacji w stolicy.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iPragaPoludnia.pl