13°C słabe opady deszczu

Ścieżka rowerowa przy ul. Łukowskiej, czyli 38 przejść dla pieszych na 1 km

Już raz pisałem o absurdzie powstania ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Łukowskiej na Grochowie (czyt. Czy ścieżka rowerowa przy ul. Łukowskiej jest potrzebna?). Piszę jeszcze raz, bo ścieżka jest już gotowa i nie wiem czy śmiać się czy płakać.

Moje „śmiechy”/„płacze”

1. Na około 1 kilometrze ścieżki jest aż 38 przejść dla pieszych!!! Brawo wszyscy bezpiecznie przejedziemy/przejdziemy!

2. Bardzo wąskie przystanki autobusowe. Ciekawe kiedy dojdzie do wypadku. Oczywiście mam nadzieję, że nigdy, ale nikt w tej kwestii nie wysilił się na trochę myślenia. Barierka odgradzająca przystanek od ścieżki z jednej strony zabezpiecza przed wpadnięciem pod koła rowerzysty, ale co w przypadku wypadku na drodze? Gdzie osoba stojąca na przystanku może próbować odskoczyć? Rozumiem, że trzeba ćwiczyć skoki przez przeszkody. Przeskoczyć barierkę, a wtedy wpadniemy w objęcia rowerzysty, który odwiezie nas w bezpieczne miejsce...

3. Wąski chodnik wzdłuż ulicy Łukowskiej. Jedna osoba przejdzie, ale o spacerze z ukochaną za rękę to już można pomarzyć. Ale to nie największy problem, przecież można iść... gęsiego. Wszystko dla rowerzystów! Problem jest, i to wielki, gdy chcemy spacerować z wózkiem. Już kilka razy widziałem jak mama jedzie wózkiem po ścieżce rowerowej, bo nie mieści się na chodniku, który w pewnych miejscach jest zastawiony samochodami. Tylko proszę nie pisać, że mama może sobie przejść na drugą stronę ulicy! Bo zaraz obok, wzdłuż Ostrobramskiej, jest też ścieżka rowerowa!

4. Slalom gigant. Raz chodnik z prawej, za chwilę chodnik z lewej strony ścieżki. Rozumiem, że tu pomysłodawcom prześwietlała myśl w zdrowym ciele zdrowy duch, gimnastyki nigdy za wiele. A tak poważnie, to wiem, że nie dało się inaczej, ale może trzeba było wcześniej pomyśleć, czy wzdłuż Łukowskiej w ogóle da się budować ścieżkę rowerową.

Przed powstaniem tej ścieżki rowerowej byłem tylko lekkim jej sceptykiem. Teraz, gdy ją wybudowano, kiedy i spacerowałem i przejechałem rowerem uważam ją za zupełnie absurdalny pomysł!


Ścieżka rowerowa przy ul. Łukowskiej, czyli 38 przejść dla pieszych na 1 km komentarze opinie

 • gość 2016-01-02 21:04:58

  Bo też ścieżka jest tam całkowicie zbędna. Jak już bardzo chcieli się popiać dbaniem o bezpieczeństwo rowerzystów, to jezdnia jest wystarczająco szeroka na pasy dla rowerów, trzebaby tylko zakombinować na światłach koło Tarnowieckiej.

 • gość 2016-01-02 22:29:36

  i kolejne bzdurnie wydane pieniądze, rowerzyści nie za bardzo będą korzystać(38 przejść - lepiej jest prowadzić rower), mieszkańcy mają POTWORNE utrudnienia, małe przystanki- z wielu sklepów wychodzimy prosto na ścieżkę, matki z wózkami (dużo odprowadza starsze dzieci do szkoły,)Kto to opiniował i sprawdził jaki jest rzeczywisty ruch lokalny pieszych i rowerzystów?Po prostu olano sprawdzenie i mamy kupę Śmiechu a nie ścieżkę-za ciężkie pieniądze...i poco to komu?

 • gość 2016-01-02 23:20:14

  Widzę że bół tylka od siodełka i chodzenia w spadeksie, jest srogi w tym tekście

 • gość 2016-01-03 22:31:51

  ścieżka w tym miejscu i takiej szerokości (a wąski chodnik) w takim miejscu!!!! chyba nikt się nie zastanowił ile tam porusza się pieszych, w szczególności duży ruch dzieci do szkoły i matek z dziećmi i także wózkami - po prostu bezmyslne i nieprzemyslane!

 • gość 2016-01-04 16:28:42

  Dzielnica nie znalazła czasu (mimo takich propozycji) na przedstawienie projektu rowerzystom i mieszkańcom do konsultacji... Odpowiedzialność ponosi też projektodawca, który przy lokalnej ulicy zaproponował takie rozwiązanie i osoby, które na ten projekt zagłosowały.

 • gość 2016-01-04 19:05:50

  Nie wiem, czy komuś tam rowery będą przeszkadzać, jeśli chodnikiem pod kogutem regularnie jeżdżą samochody, a teraz jak kawałek asfaltu zrobili, to tym bardziej. Od Soli i Pieprzu do Odido zawsze jacyś mistrzowie muszą się poustawiać. A potem się gimnastykują wyjeżdżając.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iPragaPoludnia.pl