24°C bezchmurnie

Mieszkania przy Waszyngtona 96 sprzedane razem z lokatorami...

Mieszkalnictwo, Mieszkania Waszyngtona sprzedane razem lokatorami - zdjęcie, fotografia

W tym budynku mieszka wiele starszych i schorowanych już osób. Przeżyły tutaj większość swojego życia. Teraz doczekały sie czasów kiedy nie stać ich na zapłatę czynszu, a wyprowadzić nie mają się gdzie...

Orange sprzedało lokale przy Waszyngtona 96 pięciu firmom. Spółka pozbyła się ich, ponieważ pozostałości po dawnych mieszkaniach pracowniczych w całym kraju nie są jej potrzebne. W czerwcu, kiedy doszło do transakcji, nikt jednak nie spodziewał się problemów. Teraz takowe są, bo częśc nowych włascicieli chce podnieśc czynsze. Mieszkańcy są zrozpaczeni. Co na to wszystko Orange?

- Firma pozbywa się wszystkich zbędnych nieruchomości. Mieszkania z tym budynku kupiło 5 firm: I.N.D. Kancelaria Adesto, CK Investments, Drax Marcin Znajdek i Progress Properties. W tej lokalizacji sprzedaliśmy 26 mieszkań. Transakcja została przeprowadzona w czerwcu br. Orange Polska sprzedał nieruchomość przy Waszyngtona 96 w dobrej wierze, a firmy które kupowały lokale były przez nas sprawdzane i dlatego zgodziliśmy się na transakcję - mówi rzecznik Orange Polska, Wojciech Jabczyński. Podkresla też, że firma przez wiele lat informowała mieszkańców o zamiarze sprzedaży mieszkań i zachęcała ich do wykupu  przesyłając propozycje zakupu lokali po preferencyjnych cenach. Oferty wysyłane były w latach: 2004, 2008, 2012, 2015 oraz 2016. Mieszkańcy mieli m.in. możliwość wykupu mieszkań z pożyczką od firmy, która po zawarciu aktu notarialnego mogła być umorzona.

- Realna cena wykupu w tej najkorzystniejszej opcji była na poziomie 5 proc. rynkowej wartości mieszkania. Takie warunki były ustalone m.in. w porozumieniu ze związkami zawodowymi działającymi w firmie. W przypadku ponawianych przez nas ofert każdorazowo wyznaczany był kilkutygodniowy termin, w którym prosiliśmy najemców o złożenie deklaracji o potencjalnej chęci przystąpienia do zakupu (a nie dokonania zakupu). Na wykup mieszkań zdecydowało się 19 najemców budynku przy Waszyngtona 96 - wyjaśnia rzecznik.  

W czerwcu Orange sprzedało 93 mieszkania na terenie całego kraju. Jak twierdzi firma, zamieszkujący je lokatorzy w przeszłości otrzymywali propozycję zakupu ich na preferencyjnych zasadach.

 

 

 

 

 

foto: googlemaps

Mieszkania przy Waszyngtona 96 sprzedane razem z lokatorami... komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iPragaPoludnia.pl